SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, fot. SMS PZPS Szczyrk, 27 stycznia 2023

1LK: Lider lepszy od uczennic

Do Szczyrku liderujące rozgrywkom I ligi siatkarki z Mielca zawitały po pierwszej w sezonie porażce. Odrobienie ze skutkiem pozytywnym zaległości z 14. kolejki nie przysporzyło im większych trudności, choć momentami uczennice SMS PZPS potrafiły walkę nawiązać.

Pod całkowite dyktando faworyzowanej drużyny toczył się set otwarcia. Skutecznością na prawym skrzydle imponowała w nim na pełnym dystansie Weronika Gierszewska, do której rozgrywająca Sylwia Kucharska kierowała sporo piłek w kontrze. Gospodynie, na ile pozwalało na to przyjęcie, budowały akcje z wykorzystaniem środkowych, ale to siatkarki ITA TOOLS Stali odskoczyły na 11:8, następnie 14:9 po bloku na Zofii Brzozie, by w końcówce podkręcić tempo. „Czapy” na skrzydłach, m.in. Kucharskiej na Oliwii Pietrzak, pozwoliły zaliczkę znacząco powiększyć. Seta zakończył as serwisowy bezbłędnej Gierszewskiej.

Znacznie więcej emocji dostarczyła druga odsłona, w której na tablicy wyników często obserwowaliśmy stan remisowy (7:7, 10:10, 14:14). Gdy tylko mielczanki uzyskiwały nieznaczną  przewagę, dobrymi akcjami rewanżowały się Patrycja Łagida czy Amelia Dombrowska. Dobra passa zawodniczek SMS PZPS zmusiła nawet trenera Wiesława Popika do poproszenia o przerwę po punktowej zagrywce Brzozy i przy prowadzeniu gospodyń 16:15. Fragment decydujący dla losów seta to jednak opanowanie sytuacji przez ekipę z Mielca, która przy serwisach Kucharskiej miała komfortowe 3 „oczka” zapasu. Za pierwszym podejściem lider rozgrywek seta nie domknął, bo pojedynczym blokiem popisała się Natasza Ornoch, lecz za moment Gierszewska (zdobywczyni 17 punktów w całym meczu) poprawiła się pewnym zbiciem na 25:23.

Kilka prostych błędów uczennic tuż po zmianie stron napędziło grę ITA TOOLS Stali. Na dobre rozkręciły się wraz z atakami byłej podopiecznej SMS PZPS Zuzanny Kulig na 8:5. Środkowa za moment dołożyła blok (jeden z aż 13 zgromadzonych łącznie przez drużynę), a równie błyskawicznie jej koleżanki zwiększyły dystans na 12:5, co okazało się kluczowym krokiem do wygrania spotkania. Wprawdzie zawodniczki SMS PZPS sukcesywnie odrabiały straty, ale kilka punktów z rzędu, przy zagrywce wprowadzonej spośród rezerwowych Darii Dąbrowskiej, ostatecznie rozwiało nadzieje na przedłużenie rywalizacji. Ostatnia zdobycz dla przyjezdnych podczas piątkowej zaległości to atak Dombrowskiej w aut, po którym faworytki triumfowały 25:16.

1LK: SMS PZPS Szczyrk – ITA TOOLS Stal Mielec

SMS PZPS Szczyrk – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3 (12:25, 23:25, 16:25)

SMS PZPS Szczyrk: Patrycja Łagida, Agata Milewska, Amelia Dombrowska, Aleksandra Walczak, Zofia Brzoza, Antonina Serafinowska, Zuzanna Suska (L) oraz Rozalia Moszyńska, Oliwia Pietrzak, Nadia Siuda, Natasza Ornoch, Iga Marszałkowicz
trener – Waldemar Kawka

ITA TOOLS Stal Mielec: Emilia Mucha, Sylwia Kucharska, Sonia Kubacka, Karolina Staniszewska, Weronika Gierszewska, Zuzanna Kulig, Karolina Pancewicz (L) oraz Daria Dąbrowska, Marta Budnik, Paulina Brzoska
trener – Wiesław Popik

  • 3
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0