SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. CEV, 19 stycznia 2023

LM: ŁKS wygrywa i zostaje liderem grupy

W czwartek rozegrano dwa mecze zamykające czwartą kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów Kobiet. Bohaterkami jednego ze spotkań były zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź, które w ubiegłym tygodniu sprawiły niespodziankę pokonując Fenerbahce, a w tym tygodniu rozgromiły debiutującą w tych rozgrywkach drużynę Tenerife La Laguna 3-0 (25-16, 25-14, 25-20). Odnosząc trzecie zwycięstwo, Łodzianki zostały liderkami grupy D z jednym punktem przewagi nad drużyną ze Stuttgartu.

Niepokonane w Tauron Lidze, podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego, były faworytkami w starciu z hiszpańskim zespołem Tenerfie La Laguna i od początku spotkania pokazywały to na boisku. W pierwszej partii, łodzianki szybko wypracowały dziesięciopunktową przewagę i chociaż ich rywalki zdołały skrócić dystans, to w kluczowym momencie gospodynie zachowały zimną krew. Dużym atutem polskiego klubu był blok, w tym elemencie zawodniczki ŁKSu punktowały sześciokrotnie. Świetnie prezentowała się Aleksandra Gryka, która w tej partii zdobyła 6 punktów.

Łodzianki nie zwalniały tempa, rozprawiając się ze swoimi przeciwniczkami w drugim secie w 19 minut. Roberta Ratzke, dzięki bardzo dobremu przyjęciu, mogła prowadzić zbalansowaną grę (52% w ataku drużyny ŁKS), pozwalając zapunktować wszystkim swoim koleżankom.

Trzecia partia miała zgoła odmienny przebieg. Zawodniczki z Hiszpanii objęły prowadzenie 6-2 i to gospodynie musiały gonić wynik. Poprawiając swój serwis i solidnie pracując w bloku, łodzianki doprowadziły do remisu przy stanie 13-13. Mimo zaciętej walki, w decydującej partii meczu, ŁKS po raz kolejny pokazał swój kunszt, odjeżdżając rywalkom. Liderką zespołu ponownie była Gryka, która w tej partii zgromadziła na swoim koncie 7 punktów. MVP meczu została rozgrywająca Roberta Ratzke.

Wszystkie wyniki spotkań Ligi Mistrzów oraz tabele dostępne na stronie CEV.

  • 7
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0