SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JB, Fot: Adam Kurasiewicz/SOS, 2 września 2022

Inauguracja roku szkolnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

- Jest to moim zdaniem największy przykład sukcesu szkoleniowego spośród wszystkich związków sportowych i dyscyplin - tak o Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych mówił Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki, na ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego w Radomiu.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne są ogólnopolskim programem szkoleniowym finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i koordynowanym przez PZPS. Uczestniczy w nim blisko 200 szkół z całej Polski, a uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. W uroczystości wzięli udział m.in. Kamil Bortniczuk, minister sportu, Sebastian Świderski, prezes PZPS, Radosław Witkowski, prezydent Radomia, Waldemar Wspaniały, szef projektu SOS, a także siatkarze Cerradu Czarnych Radom.

Zdaniem ministra Bortniczuka, SOS-y są największym sukcesem szkoleniowym w polskim sporcie. - Już dzisiaj ten sukces możemy liczyć, liczbą reprezentantów Polskich, którzy reprezentują nas podczas obecnych mistrzostw świata w siatkówce - podkreślał minister. A prezes PZPS dodał, że na inauguracji roku szkolnego wśród uczniów są ligowi siatkarze, ale i przyszli reprezentanci naszego kraju. - I tego wam życzę!

Waldemar Wspaniały przypomniał, że Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały 10 lat temu. - Byliśmy przygotowani, mieliśmy pomysł, ale nie mieliśmy środków. Ten pociąg 10 lat już jedzie. Chciałbym i myślę, że sobie wszyscy życzymy, by ten pociąg jechał jak najdłużej, żeby ta podróż się nie skończyła. Chciałbym podziękować nauczycielom w całej Polsce, bo poza siatkówką zwracamy także uwagę na edukację. Radom wybraliśmy nieprzypadkowo. Jest z nami od początku powstania tego programu - przypomniał szef projektu. 

  • 6
  • 0
  • 16
  • 0
  • 0