SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, 6 lutego 2019

Ogólnopolskie Mistrzostwa w minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport

Jubileuszowe, 25. Ogólnopolskie Mistrzostwa w minisiatkówce trwają i nabierają rozpędu. To wyjątkowa edycja rozgrywek, nie tylko ze względu na sam jubileusz, ale również na potwierdzenie dalszej współpracy między Polskim Związkiem Piłki Siatkowej a firmą Ferrero przy ich realizacji w ramach globalnego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Przed nami sezon pełen sportowych emocji w wydaniu dla najmłodszych!

Od 2007 roku gramy razem!

 Kinder+Sport to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu – Joy of Moving – odkrywa nam jego formułę, która oparta jest ona na szczerej i naturalnej radości płynącej z ruchu!  Obecnie program realizowany jest w 30 krajach na całym świecie, a Polska jest jednym z nich! Warto podkreślić, że to właśnie minisiatkówka była pierwszą z dyscyplin sportowych wspieranych przez Kinder+Sport w naszym kraju!  

Od 2007 roku razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej gramy w minisiatkówkę! Przez te wszystkie lata udało nam się stworzyć wyjątkowe wydarzenie sportowe dla najmłodszych, w czasie którego mogą nie tylko wykazać się swoimi umiejętnościami gry w siatkówkę, ale też nauczyć się współpracy i zbudować więzi z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że te doświadczenia zostaną z nimi na cale życie! – mówi Magdalena Szozda z firmy Ferrero Polska Commercial, odpowiedzialna za program Kinder+Sport.

„Cieszymy się, że nasza współpraca z firmą Ferrero trwa już 12 lat. Kinder+Sport to bardzo ważny program, który pozwala wprowadzać najmłodszych adeptów w świat wielkiej siatkówki, uczyć ich zasad sportowej rywalizacji i aktywnie pożytkować wolny czas. Wielu reprezentantów Polski zaczynało swoją przygodę właśnie w tym turnieju i ten fakt jeszcze dobitnie podkreśla znaczenie i jakość naszej współpracy” – przyznaje Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Minisiatkówka, wielkie emocje!

 Rozgrywki Kinder+Sport obejmują  cały kraj. W 16 województwach do końca kwietnia rozgrywane są turnieje eliminacyjne, które pozwalają wyłonić najlepsze zespoły z regionu. Chłopcy i dziewczęta w wieku 11-13 lat rywalizują w trzech kategoriach: „dwójki”, „trójki” i „czwórki”, a odpowiednio do nazwy, w porozumieniu z trenerami i instytucjami zgłaszającymi, tworzą dwu-, trzy- i czteroosobowe drużyny. Eliminacje wojewódzkie wieńczy drugi etap rozgrywek – finały wojewódzkie, w których zakwalifikowane drużyny przystępują do rywalizacji, mającej na celu wyłonienie mistrza i wicemistrza województwa. Etap ten kończy się wraz z końcówką maja, a w niedługim czasie rozpoczyna się decydująca część Kinder+Sport – finał ogólnopolski. Do ogłoszonego wcześniej miasta przyjeżdżają mistrzowie i wicemistrzowie województwa z każdej kategorii rozgrywek. Razem w jednym mieście meldują się po 32 najlepsze drużyny dla „dwójek”, „trójek” i „czwórek” chłopców i dziewcząt. W sumie 576 dzieci, a wśród nich mistrzowie i wicemistrzowie Polski! Na medalistów rozgrywek czekają atrakcyjne nagrody, a sukces w Kinder+Sport niejednokrotnie okazywał się drzwiami do siatkarskiej kariery! Choć mowa jest o minisiatkówce, to system rozgrywek, poziom prezentowany przez uczestników i nadzór merytoryczny Polskiej Siatkówki sprawiają, że turniej Kinder+Sport jest programem prestiżowym i przyszłościowym, a siatkówka „mini” jest tylko z nazwy! W rzeczywistości kreuje wielkie gwiazdy i dostarcza ogromne emocje!

Jubileuszowa edycja Mistrzostw z nową stroną

Jednym z pierwszych działań związanych z jubileuszową edycją Mistrzostw jest uruchomienie nowej strony internetowej https://www.minisiatkowka.pl/. Można na niej znaleźć bieżące informacje o przebiegu Mistrzostw, regulamin wraz z harmonogramem imprezy oraz materiały multimedialne m.in. z ubiegłorocznych finałów, które – mamy nadzieję – zainspirują  nieprzekonane osoby do tego, że warto wziąć udział w programie Kinder+Sport i przeżyć fantastyczną przygodę z minisiatkówką, poznać zasady fair play i aktywnie spędzić czas z rówieśnikami.

Jednocześnie zapraszamy serdecznie do śledzenia kanałów społecznościowych Kinder+Sport Polska (Facebook, YouTube oraz Instagram), aby mieć dostęp do bieżących, zakulisowych materiałów z przebiegu tegorocznej edycji oraz brać udział w kreatywnych konkursach z nagrodami. 

Wielki Finał

Tegoroczny wielki finał  25. Ogólnopolskich Mistrzostw w minisiatkówce odbędzie się w czerwcu, tuż po zakończeniu roku szkolnego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w finałach odbywających się w Zabrzu udział wzięły 192 drużyny z całej Polski, a podczas całej edycji uczestniczyły łącznie ponad 44 tysiące zawodniczek i zawodników! Tymczasem przed nami kolejna edycja, wyjątkowa ze względu na jubileusz oraz z uwagi na niesamowite nagrody przygotowane przez organizatorów. Wśród nich znajdą się m.in. zestawy do siatkówki oraz vouchery o wartości 100 zł wymienne na bilety na mecze reprezentacji Polski rozgrywane w naszym kraju,  przygotowane z myślą o przedłużeniu pozytywnych, siatkarskich emocji  wśród naszych młodych adeptów programu i zachęceniu całych rodzin do wspólnego kibicowania. 

  • 21
  • 0
  • 88
  • 0
  • 1