SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski, 4 lipca 2018

Sebastian Świderski: Kinder+Sport to wielkie święto młodzieżowej siatkówki

Po raz dwudziesty czwarty zostanie rozegrany Ogólnopolski Finał Turnieju Minisiatkówki. W tegorocznej edycji turnieju udział wezmą po dwie najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z każdego województwa. Drużyny rywalizować będą w kategorii "dwójek", "trójek" i "czwórek".

- To jeden z największych turniejów w Europie i na świecie. To właśnie w tych zawodach udział bierze najwięcej młodych zawodniczek i zawodników. To wielkie święto młodzieżowej siatkówki. Ogromne brawa dla organizatorów, za organizację tego przedsięwzięcia i firmy Ferrero, która jest jednym ze sponsorów turnieju - powiedział Sebastian Świderski, Ambasador Kinder+Sport.

I dodał - Zawsze to podkreślam, że bardzo żałuję, że za moich czasów nie było takich turniejów. Zazdroszczę wszystkim uczestnikom, że mają okazję brać udział w tych zawodach.

Były reprezentant Polski zaszczytą funkcję Ambasadora pełni od jedenastu lat. Przyjażdżając co rok na turniej, dostrzega jak duże postępy w grze robią młodzi adepci siatkówki. Warto dodać, że turnieju udział brali aktualni reprezenanci Polski, m.in. Jakub Kochanowski, Marcin Janusz oraz Bartosz Bednorz.

- Ten turniej pokazuje jak siatkówka się zmienia. Warto przypomnieć, że wielu reprezentantów naszego kraju zbierało pierwsze szlify rzemiosła siatkarskiego podczas właśnie takich turniejów. Widać jak dzieciaki się zmieniają, bo od kilku już lat obserwujemy grę tych zawodników od kategorii „dwójek” przez „trójki”, a kończąc na „czwórkach”. Daje się zauważyć jak z roku na rok poprawili swoje umiejętności - podkreślił Ambasador.

Z roku na rok turnieje Kinder+Sport cieszą się coraz większą popularnością wśród młodzieży! Już teraz możemy pochwalić się, że w turnieju Kinder+Sport 2018 łącznie w trzech etapach turnieju udział wzięło ponad 44 tysiące młodych zawodniczek i zawodników (dokładnie 44 167). To ponad 2 tysiące więcej niż przed rokiem.

- Rzeczywiście z roku na rok w turnieju bierze udział coraz więcej dzieci. Bardzo nas to cieszy. Warto dodać, że jest wiele ośrodków, które nie mają w ogóle żadnej styczności z profesjonalną, seniorską siatkówką, a jednak wystawiają drużyny. Co więcej, te drużyny potrafią wygrywać turniej - zauważył Świderski.

I dodał na koniec - Pamiętam, że podczas jednego turnieju wśród dziewcząt zdarzyło się tak, że na podium stały trzy zespoły z jednej szkoły. To pokazuje, że mamy bardzo zdolną i utalentowaną młodzież.

Ogólnopolski turniej minisiatkówki Kinder+Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial oraz JM Marketing Group. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

xxx
Już po raz dwudziesty czwarty setki młodych siatkarzy i siatkarek spotkają się w wielkim finale ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki, który od ponad dziesięciu lat jest częścią programu Kinder+Sport Joy of Moving.

Podczas tegorocznego finału dodatkowe atrakcje czekają na wszystkich w pobliżu hali. W tym roku po raz pierwszy uczestnikom i kibicom towarzyszyć będzie strefa Kinder+Sport Joy of Moving – zachęcająca najmłodszych do różnorodnej aktywności ruchowej.

Dodatkowo w obrębie hali powstaną boiska do siatkówki plażowej, na których treningi będą przeprowadzać animatorzy oraz Ambasadorzy – Sebastian Świderski i Piotr Gruszka - jedni z najlepszych polskich siatkarzy w historii. Obaj towarzyszą rozgrywkom Kinder+Sport od wielu lat. W tym roku będzie można spotkać ich w Zabrzu podczas całego turnieju finałowego.

O oprawę dnia finałowego zadbają znani z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach – Marek Magiera z Grzegorzem Kułagą. Pewne jest więc, że w Zabrzu czeka nas niezwykłe siatkarskie święto, a najlepsze drużyny spośród startujących 192 zespołów poznamy ostatniego dnia turnieju.

Harmonogram Turnieju
6 lipca 2018 – Uroczyste Otwarcie godz. 11.00
6 -7 lipca 2018 (godz. 9.00 – 18.00) – rozgrywki Wielkiego Finału Kinder+Sport
8 lipca 2018 (godz. 9.00 – 13.00) – Finały rozgrywek o Puchar Kinder+Sport

Więcej informacji o turnieju:
https://www.kindersport.pl
https://www.kindersport.szps.pl
https://www.facebook.com/kinderplussport
https://www.orlikvolleymania.pl
https://www.facebook.com/Orlik-Volleymania-374441149292434/
Instagram: kinderplussport_pl

Aplikacja “Wyniki Finału Minisiatkowki” dostępna w App Store oraz Google Play

  • 16
  • 3
  • 50
  • 0
  • 0