SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski, 2 lipca 2018

Kinder+Sport: po raz 20. turniej finałowy minisiatkówki w Zabrzu

6-8 lipca Zabrze będzie gospodarze XXIV Ogólnopolskiego Finału Turnieju Kinder+Sport 2018. W turnieju udział wezmą 192 drużyny, po dwie najlepsze z każdego województwa w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek” dziewcząt i chłopców. Po raz dwudziesty w historii turnieju, miejscem rywalizacji będzie Hala Widowiskowo – Sportowa w Zabrzu.

Turniej finałowy minisiatkówki po raz pierwszy został rozegrany w Zabrzu w 1995 roku. Od tego roku nieprzerwanie do 2012 roku, to właśnie w tym mieście gościły największe zawody dla najmłodszych adeptów siatkówki. Śmiało możemy powiedzieć, że Zabrze stało się stolicą młodzieżowego volleyballa.  

Przez cztery kolejne lata ogólnopolski finał minisiatkówki gościł w różnych częściach Polski. W latach 2013 i 2014 młode siatkarski i siatkarze rywalizowali o medale w Drzonkowie w województwie lubuskim. Rok później turniej rozegrano w Krakowie (2015), a w 2016 roku w Częstochowie.  

W 2017 roku po czterech latach przerwy zawody wróciły niejako do korzeni, czyli do Zabrza. – Po kilku latach przerwy wróciliśmy do rozgrywania turnieju w jednej z największych hal w Polsce. Daje ona możliwość rozłożenia 24 boisk – powiedział Jakub Malke, jeden z pomysłodawców Kinder+Sport.

Hala Widowiskowo – Sportowa w Zabrzu, przy ulicy Jana Matejki 6, w której w dniach 6-8 lipca rozgrywany będzie XXIV Ogólnopolski Finał Kinder+Sport Zabrze 2018 jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. Obiekt został oddany do użytku w połowie lat siedemdziesiątych. Od tego czasu przeszedł gruntowną modernizację. Dyscyplinami, których uprawianie umożliwia to piłka nożna na pełnowymiarowym boisku pod dachem, tenis ziemny na 9 kortach, koszykówka, siatkówka, squash, tenis stołowy. W obiekcie istnieje możliwość uprawiania strzelectwa sportowego. Obiekt posiada także nowocześnie wyposażoną siłownię.

Od 2007 roku patronat nad największym turniejem ministakówki w Europie objęła grupa Ferrero. Program Kinder+Sport powstał w latach 90. jako projekt wspierający markę Kinder. Jego przekaz od początku był taki sam - dążenie do radosnego rozwoju dzieci i młodzieży. Szybko okazało się, że jego popularność przekroczyła granice kontynentu, stając się dla wielu początkiem sportowej pasji.

Projekty sportowe pod hasłem Kinder+Sport odbywają się w Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech. Biorące w nich udział dzieci rywalizują w wielu dyscyplinach – od żeglarstwa po lekką atletykę. Główne założenia programu to propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, umożliwienie im zdrowej sportowej rywalizacji i zaangażowanie w osiągniecie zwycięstwa, a także promowanie młodych talentów.

Turniej Kinder+Sport jest doskonałą okazją dla młodych adeptów siatkówki na rozwijanie swoich umiejętności oraz na świetną zabawę. Już podczas swojej pierwszej edycji w turnieju udział wzięło aż 22 000 młodych osób. Na przestrzeni ostatnich lat program zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło blisko 41 000 młodych zawodników i zawodniczek. Co roku liczba uczestników wzrasta i pobijane są kolejne rekordy.

Nie inaczej stało się w 2018 roku. Turnieje Kinder+Sport związane z siatkówką cieszą się coraz większą popularnością wśród młodzieży! Już teraz możemy pochwalić się, że w tegorocznej edycji, łącznie w trzech etapach turnieju udział wzięło ponad 44 tysiące młodych zawodniczek i zawodników (dokładnie 44 167). To ponad 2 tysiące więcej niż przed rokiem!

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju Kinder+Sport 2018 znaleźć można na stronie: https://kindersport.szps.pl/ oraz http://www.orlikvolleymania.pl/.

  • 8
  • 1
  • 32
  • 1
  • 1