SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 14 października 2017

Przed 28. Turniejem Nadziei Olimpijskich dziewcząt w Szczyrku

W niedzielę i poniedziałek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku rozgrywany będzie 28. Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt. Po raz pierwszy turniej zostanie rozegrany właśnie w Szczyrku. Udział w nim wezmą kadry szesnastu województw.

Podstawowym celem tych zawodów jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży pod kątem szkolenia centralnego. Jest to pierwszy nabór do młodzieżowych reprezentacji narodowych w piłce siatkowej halowej oraz piłce siatkowej plażowej.

- Turniej Nadziei Olimpijskich to zawody, których głównym celem jest wybór jak najlepszych zawodniczek, które mają trafić do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dotyczy to zarówno dziewcząt jak i chłopców. Mamy świadomość tego, że każdy chce wygrać ten turniej. Chcę jednak podkreślić, że główną ideą jest wybór najlepszych młodych siatkarek, które staną przed szansą nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku – powiedział Waldemar Wspaniały, Szef Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Testy sprawnościowe, które zostaną przeprowadzone w niedzielę w godzinach 8.15-11.00 nadzorować będą trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportu oraz koordynatorzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, m.in. Wiesław Popik, Grzegorz Wagner, Jacek Siatarek, Andrzej Peć i Marek Kwieciński.

Pierwszym trenerem kadry województwa pomorskiego jest Adam Miotk, którego do tej pory często można było spotkać podczas turniejów mistrzostw Polski juniorów, kiedy to prowadził zespół Trefla Gdańsk S.A. Pracę z młodymi siatkarkami rozpoczął dwa lata temu.

- Od dwóch lat mam przyjemność pracowania z dziewczętami. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony, ponieważ realizuję się w tej pracy. Lubię wyzwania i pracą z tą młodzieżą - wyznał Adam Miotk.

I dodał - Nie zrezygnowałem całkowicie z pracy z zespołami chłopców. W dalszym ciągu prowadzę drużynę juniorów w Treflu Gdańsk. Jestem także drugim trenerem w II lidze Trefla Lębok. Do tej pory pełniłem funkcję pierwszego szkoleniowca, ale zrezygnowałem, ponieważ objąłem kadrę województwa pomorskiego, która bierze udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Celem kadry z Pomorza jest jak najlepsze zaprezentowanie się podczas turnieju oraz godne reprezentowanie swojego województwa.

- Jako trener jestem pierwszy raz na tym turnieju. Kadra województwa pomorskiego we wcześniejszych latach osiągała dobre wyniki sportowe. Udawało się nam zajmować miejsca w pierwszej trójce. Mam świadomość tego, że oczekiwania są duże. Mamy bardzo fajną grupę i dobrą atmosferę. Jednak dobrze wiemy, że na tym turnieju ważne są także warunki i parametry fizyczne, bo przeprowadzane są testy sprawnościowe. W Szczyrku chcemy pokazać się z dobrej strony i godnie reprezentować województwo pomorskie. W mojej ocenie faworytem Turnieju Nadziei Olimpijskich jest kadra Mazowsza – zakończył Adam Miotk.

Po zakończeniu turnieju najlepsze zawodniczki zostaną powołane na kampy w piłce siatkowej halowej oraz piłce siatkowej plażowej.  

Podział na grupy
A: Opolskie, Dolnośląskie, Wielkopolskie, Małopolskie
B: Podlaskie, Śląskie, Lubelskie, Podkarpackie
C: Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie
D: Łódzkie, Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Lubuskie

Harmonogram meczów TNO dziewcząt 2017:
14 października, niedziela
Opolskie – Małopolskie
Podlaskie – Podkarpackie
Świętokrzyskie – Zachodniopomorskie
Łódzkie – Lubuskie

Śląskie – Lubelskie
Warmińsko-Mazurskie – Pomorskie
Kujawsko-pomorskie – Mazowieckie
Dolnośląskie – Wielkopolskie

Zachodniopomorskie – Pomorskie
Lubuskie - Mazowieckie
Małopolskie – Wielkopolskie  
Podkarpackie – Lubelskie  

Łódzkie – Kujawsko-Pomorskie
Opolskie – Dolnośląskie
Podlaskie – Śląskie
Świętokrzyskie – Warmińsko-Mazurskie

Dolnośląskie – Małopolskie
Śląskie – Podkarpackie
Warmińsko-Mazurskie – Zachodniopomorskie
Kujawsko-Pomorskie – Lubuskie

Lubelskie – Podlaskie
Pomorskie – Świętokrzyskie
Mazowieckie – Łódzkie
Wielkopolskie – Opolskie

  • 6
  • 4
  • 48
  • 0
  • 0