SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 13 maja 2017

Mistrzostwa Polski Młodzików – Dębica 2017: zwycięstwa Warszawy i Bydgoszczy w meczach o 7. i 5. miejsce

 

Drużyny z Warszawy, Wołomina, Rzeszowa i Bydgoszczy rozegrały już ostatnie spotkania w mistrzostwach Polski młodzików w Dębicy. Stawką tych meczów było 5. i 7. miejsce.

W spotkaniu o 7. miejsce zmierzyły się UMKS MOS Wola Warszawa i MUKS Huragan Wołomin. Chwilę potem o 5. miejsce walczyły BKS Chemik Bydgoszcz i AKS V LO Rzeszów. Ostatecznie swoje mecze wygrali gracze z Warszawy i Bydgoszczy.

Na wieczór zaplanowane są mecze półfinałowe. W pierwszym starciu spotkają się DMKS PLAS Kielce i Jastrzębski Węgiel, natomiast w drugim: Trefl Gdańsk SA i KS Gwardia Wrocław.

Wszystkie spotkania można śledzić na: www.debicatv.pl i www.kamery24.org

Mecz o 7. miejsce: UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Huragan Wołomin 2:0 (25:17, 25:20)

Gracze miasta stołecznego w tym spotkaniu wykazali się przede wszystkim konsekwencją, choć nie ustrzegli się własnych błędów. Obie ekipy były żywo dopingowane przez swoich kolegów z kwadratu dla rezerwowych, co często zmieniało obraz gry. Jednak to warszawianie pewnie kroczyli po zwycięstwo w tym meczu i 7. lokatę w turnieju. Spotkaniu towarzyszyło sporo emocji, a odzwierciedlają to żółte kartki, po które dwukrotnie sięgnął sędzia pierwszy. MVP: Michał Kulesza     

Mecz o 5. miejsce: BKS Chemik Bydgoszcz – AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:15, 25:16)

Pierwszy set był kompletną dominacją bydgoszczan, do których postawy nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń. Dopiero, kiedy Chemik miał piłkę setową gracze Rzeszowa znacznie poprawili jakość swoich zagrań, co skutkowało zdobyciem siedmiu punktów z rzędu. Przewaga bydgoszczan była jednak bardzo wyraźna i to oni sięgnęli po 5. miejsce. MVP: Mateusz Mielcarek

Rzeszowianie odebrali już dziś nagrody za szóste miejsce. Pozostałe ekipy otrzymają swoje wyróżnienia jutro – na uroczystym zakończeniu mistrzostw Polski młodzików.

Jeszcze dziś czekają nas półfinały mistrzostw Polski młodzików.

Wyniki, statystyki i galeria zdjęć na www.vispolska.pl/pzps. Strona wydarzenia na FB: www.facebook.com/MistrzostwaDebica2017.

Sponsorem finałowego turnieju Mistrzostw Polski Młodzików 2017 w Dębicy jest PKN ORLEN.

Harmonogram spotkań:

godz. 19:00 – pierwszy półfinał: DMKS PLAS Kielce – Jastrzębski Węgiel
godz. 20:30– drugi półfinał: Trefl Gdańsk SA – KS Gwardia Wrocław

  • 1
  • 0
  • 45
  • 0
  • 0