SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 9 października 2016

Od niedzieli do wtorku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale zostanie podsumowana kolejna wielka akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Od niedzieli do wtorku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale zostanie podsumowana kolejna wielka akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 2001 z udziałem kadr szesnastu województw.

Rozgrywki tradycyjnie poprzedziła konferencja techniczna. Uczestników Turnieju Nadziei Olimpijskich powitał i życzył udanych zawodów Przewodniczący Wydziału d/s Młodzieży Polskiego Związku Piłki Siatkowej Tomasz Paluch.

Sędzią głównym zawodów będzie nestor polskiej siatkówki Władysław Pałaszewski, znakomity arbiter i trener. - Będzie to już 27. Turniej Nadziei Olimpijskich i byłem obecny w pierwszym w Miliczu. Cieszę się, że wrociłem do tych zawodów, bardzo ważnych i potrzebnych naszej siatkówce - powiedział Władysław Pałaszewski.

Podział na grupy 27. Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców:

A - Dolnośląskie, Lubelskie, Lubuskie, Małopolskie
B - Podlaskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Zachodniopomorskie
C - Łódzkie, Opolskie, Podkarpackie, Pomorskie
D - Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Warmińsko-Mazurskie, Wielkopolskie

Podstawowym celem TNO jest przegląd uzdolnionej siatkarskiej młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. Zawody obserwowane będą przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. 24 zawodników otrzyma powołania na kampy, które zaplanowano na 23-28 października w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale.

Rywalizacja chłopców zakończy się we wtorek.

  • 3
  • 0
  • 43
  • 0
  • 0