SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, fot. moswola.pl, 9 listopada 2015

Ten turniej cieszy się dużą renomą w kraju i zagranicą. Jest bardzo dobrze zorganizowany, a uczestnicy prezentują wysoki poziom sportowy. W Woli-CUP grali m.in. Paweł Zagumny i Fabian Drzyzga, złoci medaliści FIB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Resovia Rzeszów przed Czarnymi Radom i słowacką Slavią Swidnik - taka była kolejność czołowej trójki drużyn w 29. Turnieju Wola-CUP 2015 młodzików. Od piątku do niedzieli zagrało szesnaście drużyn. Zawody odbywają się z przerwami od 1980 roku i dotychczas wzięły w nich udział ekipy 60 klubów zagranicznych z 16 krajów oraz setki zespołów z całej Polski.

- Liczba chętnych zwykle przerasta nasze możliwości organizacyjne dlatego też, niestety, musimy odmawiać - mówi trener w MOS Wola Warszawa i wychowawca wielu pokoleń siatkarskiej młodzieży Krzysztof Felczak. - Nasz turniej cieszy się renomą w kraju i zagranicą. W tym roku poza Slavią grali zawodnicy z Drezna. Przez trzy dni w hali na Kole zobaczyliśmy kawał dobrej siatkówki i sporo utalentowanych chłopaków.

Krzysztof Zimnicki, prezes UMKS MOS Wola, przypomina, że w tym turnieju grało wielu świetnych później graczy. Uczestniczyli m.in. dwaj złoci medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 Paweł Zagumny i Fabian Drzyzga oraz mistrz Europy z 2009 roku Zbigniew Bartman. Grał Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.

W tegorocznym turnieju zagrały trzy zespoły warszawskie - Metro, MKS MDK oraz dwie drużyny z MOS Wola, ale stołeczne kluby, znane z bardzo dobrej pracy z młodzieżą tym razem sukcesów nie odniosły. Najlepiej wypadła pierwsza ekipa MOS Wola, zajmując siódme miejsce.

Turniej WOLA-CUP cieszy się dobrą opinią w wielu krajach ze względu na dobrą organizację i wysoki poziom sportowy uczestników. - Dziękujemy władzom stolicy za dofinansowanie turnieju. Bez tej pomocy zawody nie mogłyby się odbyć. Naszym dobrodziejem jest również Dzielnica Wola. Ogromny wkład w organizację mają rodzice naszych zawodników. Ich pomoc jest nieoceniona - podkreśla Krzysztof Zimnicki.

Tegoroczny WOLA-CUP podzielony został na dwie części. Turniej młodzików (U-15) rozegrany został od piątku do niedzieli. Od 27 do 29 listopada w hali "Koło" rywalizować będą młodsi chłopcy w kategorii czwórek (U-13).

  • 3
  • 0
  • 39
  • 0
  • 0