SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 17 kwietnia 2016

AKS V LO Rzeszów mistrzem Polski juniorów! Zespół w finale turnieju pokonał Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:21, 25:23).

AKS V LO Rzeszów mistrzem Polski juniorów! Zespół w finale turnieju pokonał Jastrzębski Węgiel 3:0. Jak przystało na finał, spotkanie trzymało w napięciu do samego końca. Dzięki bardzo gorącemu dopingowi kibiców i profesjonalnej oprawie, co w dużej mierze było zasłgą głównego sponsora - firmy Orlen, Leżajsk był świadkiem rzeczywiście mistrzowskiego widowiska.

Pierwszy set finałowego meczu MP juniorów to wyraźna przewaga AKS V LO Rzeszów. Lepsi w bloku i znacznie skuteczniejsi w ataku rzeszowianie prowadzili aż siedmioma punktami w środkowej części pierwszej partii (18:11), co dało im spokojny margines błędu. Brak skutecznej odpowiedzi i autowe ataki ze strony Jastrzębskiego Węgla doprowadziły do zamknięcia seta 25:17 dla AKS-u.

Drugi set był niemal powtórką pierwszego, nie licząc m.in dobrej postawy w bloku Radosława Gila i Pawła Żelińskiego. Jednak rzeszowscy zawodnicy także dawali sobie radę w tym elemencie, a przy tym najczęściej skutecznie obijali blok rywali. Celował w tym zwłaszcza Jakub Ziobrowski, a w ataku sekundował mu Sławomir Busch. Końcówka seta to zepsute zagrywki po obu stronach i pierwszy setbol wykorzystany dobrze przez Łukasza Kozuba (punktowy blok – 25:21).

Jastrzębianie nie mogli znaleźć recepty na AKS. Na domiar złego z boiska, z kontuzją stawu skokowego został zniesiony ich kolega Patryk Niemiec (zastąpił go Jakub Turski). Zaraz po tym z AKS bardzo szybko zwiększył swój stan posiadania z 10:7 na 13:7. Emocje nie skończyły się, bo cierpliwi zawodnicy trenera Kubiaka zdołali dojść rywali na 18:19 (ponownie blokiem Czyrniański) i aż do 22:23 trzymali się tuż za nimi. Rzeszowianie wytrzymali jednak presję i wygrali 25:23.

- Cieszymy się bardzo! Wszyscy mówili, ze w finale spotka się Resovia z Jastrzębiem i tak się stało. Do tej pory, w zawodach kadeckich zdobywaliśmy brązowy medal i świetnie, że na zakończenie juniora udało nam się przejść te dwa szczeble wyżej. To złoto naprawdę smakuje bardzo dobrze - mówił trener Mistrzów Polski Juniorów, Jerzy Wietecha.

AKS V LO Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:21, 25:23)

AKS V LO Rzeszów: Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Sławomir Busch, Przemysław Czado, Norbert Huber, Wojciech Zięzio, Mateusz Masłowski (libero) oraz: Marcin Karakuła; trener: Jerzy Wietecha

Jastrzębski Węgiel: Patryk Czyrniański, Bartosz Kwolek, Radosław Gil, Paweł Żeliński, Patryk Niemiec, Mikołaj Szewczyk, Bartosz Makoś (libero) oraz: Karol Redyk, Jakub Turski, Mariusz Magnuszewski, Marcin Ernastowicz, Mateusz Kukulski, Piotr Trzeciak, Dominik Musielak (libero); trener: Jarosław Kubiak

MVP: Łukasz Kozub

Sponsorem finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów 2016 jest firma PKN ORLEN.

 

Foto: Adrian Sawko

  • 2
  • 0
  • 30
  • 0
  • 0