SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aleksandra Pizon / UJ-CM Solna WIeliczka, fot. Fernanda Olszewska - Okapi Studio, 5 lutego 2023

1LK: KS BAS Białystok bez straty seta w Wieliczce

W meczu 17. kolejki 1. Ligi Kobiet UJ-CM Solna Wieliczka podejmowała u siebie KS BAS Białystok. W meczu o przysłowiowe sześć punktów zwyciężyły białostoczanki, tym samym rewanżując się za przegraną w pierwszej rundzie.

W sobotnim spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęły zespoły sąsiadujące ze sobą w tabeli. Zespół z Wieliczki z dorobkiem 31 punktów zajmował 5. miejsce, a tuż za nim, z 29 punktami na koncie, plasowały się siatkarki z Białegostoku.

Mecz rozpoczął się od dwóch autowych ataków Magdy Grabki, ale wieliczanki bardzo szybko wróciły do gry i odrobiły straty z początku seta. Zespół z Białegostoku bardzo dobrze spisywał się w obronie, a długą wymianę zakończył atak z szóstej strefy Pauliny Niedźwiedzkiej i przyjezdne ponownie zaczęły budować swoją przewagę. Na zagrywkę powędrowała Karolina Szczygieł-Głód, która popisała się serią skutecznych serwisów. Trener Ryszard Litwin próbował przerwać fragment bardzo dobrej gry zespołu z Białegostoku, ale po czasie wieliczanki popełniły dwa błędy w ataku. Dopiero druga przerwa na życzenie trenera UJ-CM Wieliczka poskutkowała dobrą akcją jego zespołu – skutecznym atakiem popisała się Magda Grabka. Przy stanie 21:13 dla białostoczanek w drużynie gości na boisku pojawiły się Natalia Ciesielska oraz młoda rozgrywająca Paulina Olchała, która na co dzień rywalizuje w rozgrywkach kadetek. Solna nieco zniwelowała straty, ale przyjezdne pewnie zwyciężyły pierwszą partię do 16.

UJ-CM Solna Wieliczka – KS BAS Białystok 0:3 (16:25,22:25,27:29)

W drugim secie trener Litwin wrócił do wyjściowego składu z Wełną na rozegraniu oraz Wieczorek na ataku. Zespół z Białegostoku ponownie lepiej otworzył seta. Doskonałe obrony libero Solnej Julii Rzeszelewskiej oraz skuteczna kiwka Grabki dały gospodyniom pierwszy punkt. Z akcji na akcję gra białostoczanek wyglądała coraz lepiej i ich przewaga wzrosła do 5 punktów. Zespół z Wieliczki nie składał broni - dwie kolejne akcje należały do skutecznej na siatce Trojnar, chwilę później piłka zatańczyła na taśmie i asem serwisowym popisała się Wieczorek, a punktowy blok dołożyła Ola Muszyńska i o pierwszy czas w tym spotkaniu prosił trener Sebastian Grzegorek. Po autowym ataku Natalii Gronostajskiej na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. W kolejnych akcjach zespół z Białegostoku ponownie przejął inicjatywę. Na zagrywce pojawiła się Karolina Szczygieł-Głód, która po raz kolejny utrudniła gospodyniom wyprowadzenie skutecznych akcji i przewaga przyjezdnych ponownie wzrosła do 3 punktów. Wieliczanki nie zamierzały się poddać - po długiej wymianie zakończonej atakiem Magdy Trojnar gospodynie złapały kontakt punktowy. Podobnie jak w pierwszym secie, na boisku zameldowały się Olchała i Ciesielska, która od razu popisała się skuteczną kiwką. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachował zespół z Białegostoku, który zwyciężył do 22.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły trzecią odsłonę prowadząc 4:2. Efektowny blok Trojnar na świetnie grającej Cur-Słomce poprawiły wynik na 6:3. Białostoczanki zaczęły popełniać błędy, na co szybko zareagował trener Grzegorek prosząc o czas. Zespół z Białegostoku wrócił do gry i powoli zaczął odrabiać straty - błąd w przyjęciu Rzeszelewskiej, a następnie udana kiwka Poli Nowackiej sprawiły, że tym razem o time-out dla swojego zespołu poprosił trener Litwin. Żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać większego prowadzenia. Emocje trwały do ostatniej piłki trzeciego seta. Gra toczyła się na przewagi - po skutecznej kiwce Natalii Ciesielskiej gospodynie miały pierwszą piłkę setową w tym meczu, ale po udanym ataku Niedźwiedzkiej nastąpił remis po 25. Wieliczanki nie wykorzystały jeszcze jednej piłki setowej i za chwilę mocnym atakiem popisała się Nowacka, a skuteczny blok na Trojnar zakończył trzeciego seta i całe spotkanie.

UJ-CM Solna Wieliczka – KS BAS Białystok 0:3 (16:25,22:25,27:29)

Kolejny domowy mecz UJ-CM Solna Wieliczka rozegra 18 lutego z MKS Sokół Mogilno.

UJ-CM Solna Wieliczka – KS BAS Białystok 0:3 (16:25,22:25,27:29)

MVP: Agnieszka Cur-Słomka

UJ CM Solna Wieliczka: Grabka, Wieczorek, Muszyńska, Wełna, Trojnar, Ejsmont, Dutkiewicz (L), Reszelewska (L) oraz Ciesielska, Olchała
Trener - Ryszard Litwin

KS BAS Białystok: Szczygieł-Głód, Nowacka, Beriaszwili, Cur-Słomka, Gronostajska, Niedźwiedzka, Szmigielska (L), Michalewicz (L) oraz Woźniak, Osadchuk, Sokolińska, Manczak
Trener - Sebastian Grzegorek

Mecz można obejrzeć na YouTubie:

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0