SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, fot. FIVB / Maciej Bogusz / fot. galeria Piotr Sumara, 18 lutego 2022

Kwalifikacje do ME U20 zostaną rozegrane w Toruniu (WIDEO)

To już jest pewne! Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy siatkarzy U20 zostanie rozegrany w Toruniu.

Michał Bąkiewicz - trener reprezentacji Polski U20

O organizacji imprezy poinformowali Michał Zaleski, prezydent Torunia, Sebastian Świderski, prezes PZPS, i Przemysław Grabek z KPZPS. W turnieju, którego stawką jest awans do mistrzostw Europy U20, wystąpią reprezentacje Polski, Turcji i Hiszpanii. Toruńscy kibice będą mogli zobaczyć w grze drużynę opartą na mistrzach świata U19 z ubiegłego roku. Polska zdobyła złoto w Iranie, tracąc w całych zawodach tylko jednego seta. 

Do finałów CEV Eurovolley U20 zakwalifikuje się zwycięzca turnieju, a drugi zespół wystąpi w barażach. - Jeszcze nie graliśmy ani z Turcją, ani z Hiszpanią - mówi Michał Bąkiewicz, trener reprezentacji Polski. - Turcja była na mistrzostwach Europy w 2020 roku [Polska zajęła w nich trzecie miejsce], ale nie wyszła z grupy. Pamiętam, że grali w niej z Włochami, Bułgarią i Belgią. Nasz zespół  będzie oparty na mistrzach świata z Iranu. Oni zapewne będą wiodącymi zawodnikami, jednak przed nikim nie zamykam drogi do kadry, drga do niej jest otwarta - podkreśla selekcjoner.

Konferencja w Arenie Toruń

Turniej kwalifikacyjny w Toruniu zostanie rozegrany w dniach 7-9 kwietnia, a mistrzostwa Europy U20 zostaną rozegrane pod koniec września we Włoszech. W rankingu europejskiej federacji w tej kategorii wiekowej Polska zajmuje pierwsze miejsce, przed Włochami i Rosją. Turcja jest dziewiąta, a Hiszpania 21. 

 

 

  • 6
  • 1
  • 17
  • 0
  • 0