SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

tekst i foto Martyna Szydłowska, montaż Dariusz Cieszkowski, 3 czerwca 2023

"Każda spisała się na medal" (wideo)

Reprezentacja Polski kobiet w perfekcyjnym stylu rozpoczęła tegoroczną Siatkarską Ligę Narodów. Zespół Stefano Lavariniego wraca z Turcji niepokonany z kompletem czterech zwycięstw. W ostatnim meczu Biało-Czerwone pokonały reprezentację Serbii 3-0, pokonując je po raz pierwszym od ośmiu lat.

- Od samego początku prezentowałyśmy dobrą grę i udało nam się utrzymać ją do samego końca. Każda spisała się na medal tak naprawdę, bo każda grała na bardzo wysokim poziomie. I myślę, że właśnie to, że utrzymałyśmy dobrą grę sprawiło, że wygrałyśmy 3-0 - mówiła po meczu Olivia Różański.

- Na pewno był to mecz walki, zwłaszcza w trzecim secie. Może Serbki nie do końca zagrały swoją najlepszą siatkówkę, ale my to wykorzystałyśmy i to jest fajne. Te cztery zwycięstwa dają motywację na kolejne turnieje - stwierdziła Katarzyna Wenerska.

Z kolei Agnieszka Korneluk podkreślała wagę tych zwycięstw dla drużyny:  - Wiedziałyśmy, że w Antalyi mamy dużą szansę na zwycięstwa, ale myślę, że niewiele osób przewidywało, że będą aż cztery i to w takim stylu. Zwycięstwa budują drużynę, budują atmosferę. Wiadomo z porażek też trzeba wyciągać lekcje, ale i naprawiać błędy, ale teraz cieszy, że bez tych błędów i porażek możemy budować drużynę. - Dla nas każde zwycięstwo i każdy punkt jest ważny, patrzymy na ten ranking i wiemy, że na koniec nawet każdy set będzie bardzo ważny, dlatego tym bardziej cieszymy się, że wygrałyśmy tutaj wszystkie mecze - dodała Olivia Różański.

  • 7
  • 0
  • 4
  • 0
  • 0