SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP/FG, fot. Justyna Matjas/Piotr Sumara, 14 maja 2023

Finałowy turniej 1. Ligi Kobiet - dzień 3

ITA TOOLS Stal Mielec zwyciężył w finałowym turnieju I Ligi Kobiet. W swoim ostatnim spotkaniu gospodynie mieleckiego turnieju zostały poddane być może najcięższej próbie w tych trzydniowych rozgrywkach, ale ostatecznie, ze stratą tylko jednego seta, zawodniczki Wiesława Popika zameldowały się na szczycie podium, z awansem do TAURON Ligi.   

Czwórka uczestników finałowego turnieju pomyślnie przeszła przez pierwszą rundę fazy play off. Mielczanki wyeliminowały Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno, białostoczanki – Eneę Energetyka Poznań, sosnowiczanki – beniaminka MKS Sokoła Mogilno, a LOS – UJ-CM Solna Wieliczka. W sezonie zasadniczym kolejność czołowej czwórki była następująca: ITA TOOLS, Trans-Ann Płomień, LOS i Enea Energetyk.

Stawką w przedostatnim meczu mieleckiego turnieju mogło być jeszcze teoretycznie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Mecz był wyrównany i zacięty - dopiero w czwartym secie siatkarki LOS-u, uskrzydlone wygraną na przewagi poprzednią partią, wyraźnie narzuciły rywalkom swoje warunki, kończąc z bezpiecznym zapasem siedmiu punktów. MVP została wybrana środkowa zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego - Wiktoria Paluszkiewicz.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:1 (22:25, 25:21, 26:24, 25:17)

Przystępując do ostatniej rozgrywki gospodynie miały już zapewnione pierwsze miejsce w turnieju i związany z tym awans do TAURON Ligi. Sosnowiczankom wygrana jakimkolwiek wynikiem dawałaby drugie miejsce. Choć główna nagroda nie mogła już zmienić właściciela, atmosfera w hali była wyjątkowo gorąca, tak na trybunach, jak i na boisku. Oba zespoły co chwilę wiązały wynik remisem i zamieniały się na minimalnym prowadzeniu. Po zaostrzonej dodatkowo dyskusją o jednej z decyzji sędziowskich końcówce, zwycięstwo w secie nr 1 wywalczył Płomień.

Równie wielkie emocje zaserwowały kibicom siatkarki w drugiej, podobnie wyrównanej odsłonie tego meczu. W końcówce obaj szkoleniowcy skrzętnie starali się wykorzystać możliwości wideoweryfikacji, jakie zyskali w finałowym turnieju. Jako pierwsze szansę na zakończenie seta miały sosnowiczanki (24:22), ale do końca było jeszcze daleko. Ostatecznie mocniejsze nerwy pokazały gospodynie, które serią trzech skutecznych ataków przeważyły szalę na swoją stronę (30:28), doprowadzając do remisu w spotkaniu.

To był punkt zwrotny meczu, bo w kolejnych dwóch odsłonach mielczanki miały już dużo większą kontrolę nad przebiegiem spotkania, systematycznie budując przewagę, której rywalki mimo prób nie mogły zagrozić. W czwartym secie, po asie serwisowym Karoliny Brydy i bloku Soni Kubackiej ta przewaga wyniosła aż 9 punktów (18:9). Niewiele mogło już zagrozić biało-niebieskim. Szło coraz lepiej i które wynikiem 25:15 ukoronowały mecz, awans do TAURON Ligi i cały świety sezon 2022/2023. MVP meczu została wybrana Weronika Gierszewska.

ITA Tools Stal Mielec - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:1 (25:27, 30:28, 25:19, 25:15)

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego 1. Ligi Kobiet 2022/2023

  1. ITA TOOLS STAL Mielec
  2. LOS Nowy Dwór Mazowiecki
  3. Trans-Ann Płomień Sosnowiec
  4. KS BAS Kombinat Budowlany Białystok

Transmisje na kanale YouTube Polskiej Siatkówki, a statystyki, tabele, relacja punktowa i inne informacje tutaj: https://1ligakobiet.volleystation.com/phase-718-turniej-finalowy-o-awans-do-tl/fixtures/ 

 

  • 4
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0