SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 11 maja 2023

Zaczyna się decydująca gra w 1. Lidze Kobiet

Meczem ITA TOOLS Stal Mielec - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok rozpocznie się w piątek w Mielcu w hali sportowej przy ul. Żeromskiego 30 finałowy turniej 1. Ligi Kobiet. Następnie na boisko wyjdą zespoły LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki oraz Trans-Ann Płomienia Sosnowiec. Rywalizacja, której stawką jest awans do TAURON Ligi, zakończy się w niedzielę.

Zdecydowanym faworytem będzie zespół ITA TOOLS Stali. Gospodynie pewnie wygrały sezon zasadniczy, a następnie bez problemu zakwalifikowały się do finałowej czwórki. Doświadczony szkoleniowiec mielczanek Wiesław Popik nie ukrywa celu z jakim do gry przystąpią jego podopieczne. - Nasze zadanie awans do TAURON Ligi zostało określone znacznie wcześniej. Poszczególne jego etapy były realizowane przez nasze zawodniczki. Teraz pozostał nam już tylko jeden krok - mówi Wiesław Popik. Skład ITA TOOLS Stali jest szeroki, a są w nim bardzo doświadczone zawodniczki.

Trener białostockiego zespołu Sebastian Grzegorek podkreśla, że pierwszy mecz z faworytkami nie jest takim złym rozwiązaniem. - Najpierw naszym celem był awans do czołowej ósemki, który został zrealizowany. Następnie walczyliśmy o finałową czwórkę. Dotychczas zrobiliśmy co mieliśmy zrobić. Do Mielca przyjechaliśmy po to, żeby wygrywać. Nic nie mamy do stracenia, a wiele do zyskania. To gospodynie muszą coś udowodnić, my nic nie musimy - powiedział białostocki szkoleniowiec.

W drugim piątkowym meczu zagrają LOS i Trans-Ann Płomień. - Awans do finałowej czwórki jest dla nas bardzo dobrym wynikiem - powiedział Bartosz Kujawski, trener LOS-u. - Praktycznie przez cały sezon przygotowywaliśmy się pod ten turniej. Zespół jest gotowy do gry. Zawodniczki fizycznie wytrzymają trudy rywalizacji i jestem przekonany, że nie zagrają gorzej niż w play offach, a byłem zadowolony z ich postawy w spotkaniach z Wieliczką.

Wymieniona czwórka uczestników finałowego turnieju pomyślnie przeszła przez pierwszą rundę fazy play off. Mielczanki wyeliminowały Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno, białostoczanki – Eneę Energetyka Poznań, sosnowiczanki – beniaminka MKS Sokoła Mogilno, a LOS – UJ-CM Solna Wieliczka. W sezonie zasadniczym kolejność czołowej czwórki była następująca: ITA TOOLS, Trans-Ann Płomień, LOS i Enea Energetyk.

TRANSMISJE WSZYSTKICH MECZÓW NA KANALE YOUTUBE Polskiej Siatkówki: youtube.com/@PolskaSiatkowkaOfficial/streams

Program turnieju:

12.05.2023
16:00  ITA Tools Stal Mielec – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
20:00  LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Trans-Ann Płomień Sosnowiec

13.05.2023
16:00  ITA Tools Stal Mielec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki
20:00  KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – Trans-Ann Płomień Sosnowiec

14.05.2023
12:00  LOS Nowy Dwór Mazowiecki – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
16:00  Trans-Ann Płomień Sosnowiec – ITA Tools Stal Mielec

  • 4
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0