SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, 27 stycznia 2023

AMPP: Mistrzowski turniej wyłoni zwycięzców

Dobiega końca sezon „zerowy” Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski, a w finale każdy będzie chciał dać z siebie 100 procent. W najbliższy weekend w Lublinie o medale powalczą najlepsze cztery zespoły męskie i żeńskie wyłonione drogą eliminacji. Finał mężczyzn transmitować będzie telewizja Polsat Sport News.

Z 36 drużyn które przystąpiły do rozgrywek Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski pozostała już tylko najlepsza ósemka. Przez ostatnie dwa tygodnie siatkarze i siatkarki do 23 roku życia rywalizowali podczas turniejów strefowych rozgrywanych w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu i Rzeszowie. Wszędzie tam nie brakowało emocji, wyrównanych potyczek i zwrotów akcji. Było o co walczyć, bo tylko zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymali bilety na finały rozgrywane w Lublinie.

O tym kto zagra o złote, a kto o brązowe medale przekonamy się w sobotę 28 stycznia. W półfinałach turnieju kobiet zmierzy się AZS Politechnika Gdańska z AZS Uniwersytetem Gdańskim oraz AZS AWF Wrocław z AZS Uniwersytetem Rzeszowskim. Natomiast w drodze do finału mężczyzn zagrają AZS Politechnika Wrocławska i AZS Uniwersytet Rzeszowski, a druga para to AZS MANS Warszawa i AZS WSG Bydgoszcz. Mecze odbywać będą się w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica (Aleje Racławickie 26). Początek o godzinie 10.

- Obsada finału jest bardzo mocna, bo zagrają mistrzowie oraz mistrzynie ze swoich stref. Nikt tu nie znalazł się przypadkiem. Rozgrywki stały na zróżnicowanym poziomie, ale w tej fazie nie spodziewam się łatwych meczów. Na pewno każda drużyna i każdy zawodnik będzie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. Do Akademickich Mistrzostw Polski co prawda jeszcze sporo czasu, ale dla studentów to jest kolejna okazja żeby się zgrać i powalczyć o wyróżnienie dla swojego klubu i uczelni – mówi Artur Słomka, koordynator turnieju.

Rozgrywki Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski są zalążkiem Akademickiej Młodzieżowej Ligi Siatkówki, która według planów ma ruszyć w tym roku. Dlatego sezon liczony jest jako „zerowy”. W stawce zabrakło kilku siatkarskich marek spod szyldu AZS, ale być może to tylko choroba wieku dziecięcego i niektórzy muszą przekonać się do tego pomysłu.

- Rozgrywki mają na celu rozeznanie potrzeb środowiska siatkarskiego na poziomie akademickim. Chcemy, żeby to było spuentowanie wszystkich projektów, które są prowadzone od klasy 4. szkoły podstawowej po Siatkarski Ośrodki Szkolne. Po maturze tylko niewielka część z tej całej rzeszy trafia do rozgrywek ligowych. Pozostali wybierają często studia i chcemy dać szansę dwutorowej ścieżki kariery. Część zawodników i zawodniczek po maturze oczywiście trafia do drużyn ligowych, ale nie zawsze mają tam miejsce do grania. Zwłaszcza, gdy zespół jest nastawiony na wysoki wynik sportowy jak np. awans - mówi trener Krzysztof Felczak i dodaje - Piłka siatkowa jest sportem bardzo związanym ze środowiskiem akademickim. Być może w przyszłości dzięki takim projektom udałoby się utworzyć tak jak w USA wiele projektów na uczelniach analizujących zjawisko jakim jest siatkówka. Mam tu na myśli analizę procesu szkolenia, analizy socjologiczne, analizy finansowe i wszystkie inne które wsparłyby nas w szkoleniu młodzieży czy dorosłym sporcie - powiedział szkoleniowiec m.in AZS Politechniki Warszawskiej i aktualny wiceprezes UMKS MOS Wola.         

Wszystkie dotychczasowe spotkania rozgrywane w ramach Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski miały profesjonalną oprawę. Ukoronowaniem wszystkiego będzie finał turnieju panów, który będzie transmitowany w telewizji Polsat Sport News w niedzielę o godzinie 17:30. Spotkanie rozegrane zostanie po meczu PlusLigi: LUK Lublin – BBTS Bielsko Biała w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza. Zapraszamy kibiców siatkówki do pozostania na finale! 

Natomiast spotkania o 3. miejsce w turnieju kobiet i mężczyzn odbędą się w hali I. LO im. Stanisława Staszica. Tam też rozegrany będzie mecz o złoty medal w turnieju pań i rozpocznie się on o godzinie 13. Transmisje ze wszystkich spotkań przeprowadzona będzie na kanale YT: https://www.youtube.com/ZGAZS/streams

Organizatorem Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski w piłce siatkowej jest Akademicki Związek Sportowy i Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Organizacja Środowiskowa AZS Województwa Lubelskiego. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Harmonogram:

sobota (Hala Sportowa I LO im. S. Staszica w Lublinie)

10:00 - AZS Politechnika Wrocławska - AZS Uniwersytet Rzeszowski (turniej mężczyzn)
12:15 - AZS Politechnika Gdańska - AZS Uniwersytet Gdański (turniej kobiet) 
14:15 - AZS AWF Wrocław - AZS Uniwersytet Rzeszowski (turniej kobiet)
16:45 AZS MANS Warszawa - AZS WSG Bydgoszcz

niedziela (Hala Sportowa I LO im. S. Staszica w Lublinie)

9:00 - mecz o 3. miejsce w turnieju kobiet
11:00 - mecz o 3. miejsce w turnieju mężczyzn
13:00 - finał kobiet
17:30 - finał mężczyzn (hala Globus)

 • 3
 • 0
 • 10
 • 0
 • 0
To dopiero początek! 🔥 9️⃣ miejsce w #BeachProTour Challenge w La Paz - takim wynikiem P....
To dopiero początek! 🔥 9️⃣ miejsce w #BeachProTour Challenge w La Paz - takim wynikiem Piotr Kantor i Maciej Rudol otworzyli nowy sezon, a już niedługo przed nimi kolejne starty! 🇵🇱💪 Brawa dla @kanty_ Read More
Triumfem siatkarek GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca zakończył się finałowy....
Triumfem siatkarek GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca zakończył się finałowy turniej #MPJuniorka w Dębicy! 🏆 Czas zatem na podsumowania i wielkie brawa dla wszystkich drużyn 👏
Klasyfikacj Read More
W Tomaszowie Mazowieckim zamknęliśmy finały #MPJunior 🏐 Czas na podsumowania!Klasyfikacja ....
W Tomaszowie Mazowieckim zamknęliśmy finały #MPJunior 🏐 Czas na podsumowania!
Klasyfikacja końcowa:
🏆 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
🥈 KS Metro Warszawa
🥉 AT Jastrzębski Węgiel
4. UMKS MOS Wola Warsza Read More
About last night... Emocje sięgały zenitu w spotkaniach grupowych 𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣𝐚....
About last night... Emocje sięgały zenitu w spotkaniach grupowych 𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣𝐚 𝐑𝐮𝐝𝐨𝐥𝐚 𝐢 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫𝐚 𝐊𝐚𝐧𝐭𝐨𝐫𝐚 w #BeachProTour Challenge w La Paz 🔥 Biało-Czerwoni wygrali siatkarski maraton (𝟐𝟐-𝟐𝟎, 𝟑𝟐-𝟑𝟒, 𝟏𝟖-𝟏𝟔 🤯) Read More
Trzy 🏅 i czterech trenerów najlepszych zespołów #MPJuniorkaO 10.00 mecz o 3 miejsceEnea En....
Trzy 🏅 i czterech trenerów najlepszych zespołów #MPJuniorka
O 10.00 mecz o 3 miejsce
Enea Energetyk Poznań - SMS Solna Wieliczka
13.00 finał GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - Energa MKS Read More
Piątek w Tomaszowie Mazowieckim był pełen emocji! 🔥 Do finału awansowały KS Metro Warsza....
Piątek w Tomaszowie Mazowieckim był pełen emocji! 🔥 Do finału awansowały KS Metro Warszawa i KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 🏆 Sobotnie zmagania zapowiadają się niezwykle ciekawie!
✍️ Relacja z dnia n Read More
Siatkarskich emocji nigdy dość 🔥 @kanty_bv i @bvrudi zaczynają dziś walkę w fazie grupow....
Siatkarskich emocji nigdy dość 🔥 @kanty_bv i @bvrudi zaczynają dziś walkę w fazie grupowej #BeachProTour Challenge La Paz 🇲🇽! A my mamy dla Was kilka świetnych akcji polskich duetów z kwalifikacji! 💥
Read More
Reprezentacje Polski poznały swoich rywali w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskic....
Reprezentacje Polski poznały swoich rywali w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich Paryż 2024! 💥
Polska będzie gospodarzem jednego z turniejów siatkarek, w którym nasze zawodniczki 🇵🇱 z Read More
Wczoraj rozstrzygnęło się kto zagra o 🏅🏅🏅#MPJuniorka . Nie brakowało 💥 i 😢. D....
Wczoraj rozstrzygnęło się kto zagra o 🏅🏅🏅#MPJuniorka . Nie brakowało 💥 i 😢. Dzisiejsze mecze zadecydują kto zagra o 🥇i 🥉. Zapraszamy na transmisje, relacje, informacje 👉 pzps.pl
#pkn_orlen #molten
UMKS MOS Wola Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i KS Metro Warsz....
UMKS MOS Wola Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i KS Metro Warszawa - taki skład walczyć będzie o medale #MPJunior.
A wszystko wyjaśnił pełen emocji trzeci dzień zmagań! Read More
Środa #MPJuniorka była 🔥💥🔥Dzisiaj będzie jeszcze ciekawiej. Szczegóły➡️ pzps.pl#pkn_orlen #molten
Środa #MPJuniorka była 🔥💥🔥
Dzisiaj będzie jeszcze ciekawiej. Szczegóły➡️ pzps.pl
#pkn_orlen #molten
Niesamowite emocje drugiego dnia #MPJunior! 🔥 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i UMKS MOS Wola ....
Niesamowite emocje drugiego dnia #MPJunior! 🔥 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i UMKS MOS Wola Warszawa to dwie ekipy, które mają na koncie po dwa zwycięstwa. Stawka pozostaje jednak otwarta!💪
Relacje z Read More
Nie ma cienia wątpliwości, że 1. dzień #MPJuniorka był niesamowicie ekscytujący. Co przyni....
Nie ma cienia wątpliwości, że 1. dzień #MPJuniorka był niesamowicie ekscytujący. Co przyniesie dzień drugi?
Szczegóły, statystyki i transmisje na www.pzps.pl
#pkn_orlen #molten
Za nami pierwszy dzień mistrzostw Polski juniorów! 🤩 Już od początku turnieju towarzyszą....
Za nami pierwszy dzień mistrzostw Polski juniorów! 🤩 Już od początku turnieju towarzyszą nam wielkie emocje, dlatego nie możemy doczekać się jutra 😁 Start 9:30!
Relacja z 1.dnia oraz galeria zdjęć ➡ Read More
Zobacz jak odpowiedziała Magda 📝 a Wy co byście wybrali? 🧐#polskasiatkówka #volleyball ....
Zobacz jak odpowiedziała Magda 📝 a Wy co byście wybrali? 🧐
#polskasiatkówka #volleyball #pzps #siatkówka
💥 Takimi akcjami popisywały się @jagoda.gruszczynska I @wachowicz_official w półfinałowy....
💥 Takimi akcjami popisywały się @jagoda.gruszczynska I @wachowicz_official w półfinałowym meczu #KingOfTheCourt w Miami! 🔥 Polki zajęły 3️⃣ miejsce w swoim spotkaniu i dzisiaj o 21:00 zagrają w play-o Read More
Michał Kubiak wraz z @panasonic_panthers świętuje podwójne zwycięstwo podczas
Michał Kubiak wraz z @panasonic_panthers świętuje podwójne zwycięstwo podczas "Polskiego Dnia w Nagoi"! Jego drużyna ponownie triumfowała nad zespołem Bartosza Kurka @wolfdogs_nagoya, wygrywając w nie Read More
Dzisiaj urodziny obchodzi Katarzyna Kociołek! 🎉 Naszej zawodnicze życzymy wszystkiego najle....
Dzisiaj urodziny obchodzi Katarzyna Kociołek! 🎉 Naszej zawodnicze życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, sukcesów i spełnienia marzeń! Sto lat, Kasiu! 🎂
#wszystkiegonajlepszego #urodziny #stolat
Read More
Pierwsze starcie dwumeczu @wolfdogs_nagoya z @panasonic_panthers w V.League wygrał zespół Mic....
Pierwsze starcie dwumeczu @wolfdogs_nagoya z @panasonic_panthers w V.League wygrał zespół Michała Kubiaka, pokonując drużynę Bartka Kurka 3️⃣:0️⃣ !
"Dziękuję wszystkim polskim kibicom, którzy przyszl Read More
Co za zagranie! 😲🔥 Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w imponującym stylu rozpoc....
Co za zagranie! 😲🔥 Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w imponującym stylu rozpoczęły #KingOfTheCourt w Miami, zapewniając sobie bezpośredni awans do półfinałów 🇵🇱💪 Trzymamy kciuki, @jagoda.gru Read More
Marzec 2023
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 14 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORKI

  Dębica
  YouTube @Debica.tv
 • 14 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORZY

  Tomaszów Mazowiecki
  YouTube @V-RAYVIDEOlive
 • 15 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORKI

  Dębica
  YouTube @Debica.tv
 • 15 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORZY

  Tomaszów Mazowiecki
  YouTube @V-RAYVIDEOlive
 • 16 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORKI

  Dębica
  YouTube @Debica.tv
 • 16 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORZY

  Tomaszów Mazowiecki
  YouTube @V-RAYVIDEOlive
 • 17 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORKI

  Dębica
  YouTube @Debica.tv
 • 17 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORZY

  Tomaszów Mazowiecki
  YouTube @V-RAYVIDEOlive
 • 18 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORKI

  Dębica
  YouTube @Debica.tv
 • 18 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORZY

  Tomaszów Mazowiecki
  YouTube @V-RAYVIDEOlive
 • 19 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORKI

  Dębica
  YouTube @Debica.tv
 • 19 Mar

  Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski | JUNIORZY

  Tomaszów Mazowiecki
  YouTube @V-RAYVIDEOlive
 • 20 Mar

  Turniej Challenge La Paz, Meksyk

 • 22 Mar

  Turniej Elite 16 Tepic, Meksyk

 • 23 Mar

  Turniej Elite 16 Tepic, Meksyk

 • 24 Mar

  Turniej Elite 16 Tepic, Meksyk

 • 25 Mar

  Turniej Elite 16 Tepic, Meksyk

 • 26 Mar

  Turniej Elite 16 Tepic, Meksyk

 • 27 Mar

  Turniej Elite 16 Tepic, Meksyk