SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Agata Kołacz (wp.pl) z Brna, 29 sierpnia 2014

W Czechach i na Słowacji rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów. Polska gra w grupie B w Brnie.

W Czechach i na Słowacji rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów. Polska gra w grupie Bw Brnie.

Wyniki pierwszego dnia grupa B:
Słowenia - Polska 1:3 (15:25, 17:25, 25:20, 16:25)

Poza meczem Polaków ze Słowenią w grupie B mistrzostw Europy juniorów odbyły się spotkania Belgii z Turcją i Czech z Rumunią. Oba zakończyły się dopiero po tie-breaku. Zwyciężyły ekipy Belgii i Rumunii.

W premierowej odsłonie Belgowie rozbili Turków zagrywką i w zasadzie to zadecydowało o wyniku. W drugim secie walka była bardzo zacięta, jednak w końcówce minimalnie lepsi okazali się Turcy. Podobny przebieg miała kolejna partia, z tą różnicą, że tym razem Belgowie rozstrzygnęli ją na swoją korzyść. Reprezentanci Turcji nie odpuszczali, poprawili swoją skuteczność na skrzydłach i doprowadzili do tie-breaka. W nim popełnili kilka błędów, przez co musieli uznać wyższość Belgii.
Belgia – Turcja 3:2 (25:19, 25:27, 25:20, 22:25, 15:13)
Belgia: Decoene, Kindt, Colson, Van De Velde, Depovere, Peeters, Bisaerts (libero) oraz Thijs (libero), Vandeweyer, Malisse, Pardon; Turcja: Gulmezoglu, Gunes, Savas, Enaboifo, Hacioglu, Durmaz, Albayrak (libero) oraz Cakir (libero), Cam, Aydin.

***
Pierwszy set zapowiadał jednostronne widowisko. Siatkarze z Rumunii nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanych gospodarzy. Wszystko jednak bardzo szybko się zmieniło, w dwóch kolejnych partiach to Rumunia dyktowała warunki. W czwartej odsłonie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i po bardzo zaciętej walce doprowadzili do tie-breaka. Ten lepiej rozpoczęli reprezentanci Rumunii i do końca utrzymali przewagę.

Czechy – Rumunia 2:3 (25:14, 20:25, 13:25, 25:23, 12:15)

Czechy: Janku, Tibitanzl, Pavelka, Dzavoronok, Prazak, Licek, Blaha (libero) oraz Truong, Kraffer, Galabov; Rumunia: Aciobanitei, Stoenete, Tarta, Iftime, Vologa, Muscina, Kantor (libero) oraz Dumitru, Frincu.

xxx

W grupie A, która swoje mecze rozgrywa na Słowacji, pojedynki były jednostronne. Rosjanie wręcz rozgromili Francuzów, pewne triumfy zanotowali również Bułgarzy i Włosi. Francja w żaden sposób nie była w stanie zagrozić Rosjanom. O niemocy „Trójkolorowych” najlepiej świadczy fakt, że w trzech setach zdobyli zaledwie 42 punkty.
Rosja – Francja 3:0 (25:14, 25:13, 25:15)
Rosja: Vlasov, Pankov, Volkov, Belogortcev, Poletaev, Ursov, Andreev (Libero) oraz Ismailov, Surmachevskiy, Mostov; Francja: Basic, Henry, Patry, Carle, Paofai, Gatineau (libero) oraz Mouiel, Caporiondo, Bultor.

***
W każdej z trzech partii Bułgarzy rozpoczynali wysokim prowadzeniem, jednak w pierwszej i drugiej Słowakom udało się zniwelować straty, choć nie przełożyło się to na końcowy wynik gospodarzy. W trzecim secie Bułgaria do końca utrzymywała kilkupunktową przewagę.
Słowacja – Bułgaria 0:3 (21:25, 20:25, 17:25)
Słowacja: Porubsky, Firkal, Ondrovic, Gavenda, Petras, Tarabus, Jancura (libero) oraz Hodak, Meciar, Jurko; Bułgaria: Ivanov, Tsetanov, Kartev, Chernokozhev, Lapkov, Georgiev, Dramov (libero) oraz Mechkarov, Stankov.

***
Najbardziej zaciętym pojedynkiem w grupie A było spotkanie Włochów z Serbami. Po zaciętej walce dwa pierwsze sety minimalnie wygrali Włosi. To sprawiło, że w trzecim secie reprezentacja Serbii nie była już w stanie dorównać ekipie Italii.
Włochy – Serbia 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)
Włochy: Mazzone, Polo, Giannelli, Della Volpe, Vitelli, Argenta, Balaso (libero) oraz Raffaelli, Pistolesi, Milan; Serbia: Radosavljevic, Simic, Stokovic, Mehić, Bojicic, Dodic, Brkovic (libero) oraz Masulovic, Busa, Radovic, Nadazdin.

 

  • 1
  • 0
  • 54
  • 0
  • 5