SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Katarzyna Porębska, EA, 26 grudnia 2013

Od 27 do 29 grudnia w hiszpańskiej Guadalajarze rozegrany zostanie turniej juniorów, w którym poza gospodarzami wezmą udział zespoły Holandii, Polski i Portugalii. Podopieczni trenerów Jacka Nawrockiego i Macieja Zendeła są już na miejscu.

pzps: Tegoroczne Boże Narodzenia było trochę krótsze ze względu na udział reprezentacji juniorów w Świątecznym Międzynarodowym Turnieju w Hiszpanii.
Krzysztof Bieńkowski: Dziś rano wylecieliśmy do Hiszpanii. Jednak dla mnie nie jest to problem, bo wyjazd do tego kraju wydaje się ciekawy. Już dawno nie graliśmy żadnego międzynarodowego turnieju. Ponadto będą to pierwsze zawody pod wodzą trenera Jacka Nawrockiego. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że wezmę udział w tych zawodach.

- Na szczęście nie ominęła was Wigilia, która jest ważną częścią polskiej tradycji. Jak spędza się ten szczególny czas w Twojej rodzinie?
- U nas Wigilia jest tradycyjna. Spędzam ją z całą rodziną i to właśnie jest najważniejsze w tym dniu.

- W Świątecznym Międzynarodowym Turnieju w Hiszpanii zagracie z gospodarzami, Holandią i Portugalią. Która z drużyn będzie najgroźniejsza?
- Ciężko powiedzieć. Do tej pory graliśmy tylko z Portugalią. Było to jednak jakiś czas temu, także nie wiemy jak się teraz prezentują. Holendrów widzieliśmy podczas turnieju w Utrechcie i prezentowali się tam naprawdę dobrze. Jedynie o Hiszpanach nic na razie nie wiemy, ale na pewno będą groźnym rywalem. Są przecież gospodarzami.

- Na pewno waszym sporym atutem będzie fakt, że większość zawodników reprezentacji na co dzień uczy się i gra w SMS PZPS Spała, więc nie musicie pracować nad zgraniem.
- Wszyscy znamy się bardzo dobrze, również z zawodnikami spoza SMS-u. Tworzymy zespół zarówno na boisku jak i poza nim. Ze zgraniem nie będzie na pewno problemu. To rzeczywiście jest naszym sporym atutem.

- Czego wam zatem życzyć przed turniejem w Hiszpanii?
- Zwycięstw i dobrej gry.

- W imieniu swoim i całej redakcji życzę wam zatem zwycięstw i dobrej gry w Hiszpanii.
- Dziękuję bardzo.

Program turnieju:
27 grudnia 2014 (piątek)
godz. 16.30: Holandia - Polska
godz. 18.30: Hiszpania - Portugalia

28 grudnia 2014 (sobota)
godz. 10.00 Portugalia - Polska
godz. 12.00 Hiszpania - Holandia
godz. 17.00: Portugalia – Holandia
godz. 19.00: Hiszpania - Polska

29 grudnia 2014 (niedziela)
godz. 12.00: mecz o 3.miejsce
godz. 19.00: finał

  • 2
  • 0
  • 51
  • 0
  • 6