SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KS, 7 września 2013

W drugim meczu w grupie D mistrzostw Europy Polki pokonały reprezentację Bułgarii 3:1 i wywalczyły awans do fazy pucharowej turnieju! Wczoraj biało-czerwone po tie-breaku uległy Czeszkom.

W drugim meczu w grupie D mistrzostw Europy Polki pokonały reprezentację Bułgarii 3:1 i wywalczyły awans do fazy pucharowej turnieju!  Wczoraj biało-czerwone po tie-breaku uległy Czeszkom.

Mecz z reprezentacją Bułgarii Polki rozpoczęły słabo w przyjęciu i dlatego po chwili przegrywały już 1:4. Po skutecznym bloku naszych rywalek o czas poprosił trener Piotr Makowski 2:6. Słowa naszego szkoleniowca podziałały. Ewelina Sieczka skutecznie ryzykowała na zagrywce, w bloku świetnie spisywała się Maja Tokarska, a kontry kończyła Kinga Kasprzak  7:6. Nasza kadra spisywała się coraz lepiej. Blok Skowrońskiej i Kąkolewskiej zmusił do wzięcia czasu bułgarskiego selekcjonera 11:8. Nie udana zagrywka po naszej stronie oraz dwa asy serwisowe Filipowej już remis 11:11. Kolejne błędy biało-czerwonych i wynik odwrócił się na korzyść Bułgarek 12:16. Od stanu 15:21 przy zagrywce Sieczki podopieczne trenera Makowskiego zaczęły odrabiać straty 22:21! Polki kontynuowały dobrą passę i wygrały seta do 22!

Od pierwszego gwizdka drugiego seta na parkiecie oglądaliśmy zaciętą walkę punkt za punkt. Jednak na pierwszą przerwę techniczną to Bułgarki schodziły prowadząc dwoma punktami. Nasze przeciwniczki zaczęły bardzo dobrze spisywać się w bloku 6:10. Gdy przy stanie 15:20 na zagrywce pojawiła się Ewelina Sieczka i Polki zdobyły punkt z kontry Katarzyny Skowrońskiej od razu czas wziął bułgarski szkoleniowiec. Jednak tym razem seria Sieczki na zagrywce nie trwała tak długo jak w poprzedniej partii 16:21.Podopieczne trenera Marcello Abbondanzy do końca partii kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Polki przegrały 18:25.

W trzeciej partii trener Makowski zdecydował się po przekątnej z Kasią Skowrońską wystawić Joannę Wołosz. Już po pierwszych piłkach okazało się, że był to dobry wybór. Asia nie tylko dobrze rozgrywała, ale też świetnie spisała się na zagrywce 6:0! Nasze siatkarki z akcji na akcję prezentowały się coraz lepiej. Zaczęło wychodzić im wszystko. Bułgarki kompletnie nie nadążały nad Polkami 16:5. Nasze siatkarki świetnie grały w bloku. Zagrywki Karoliny Różyckiej powiększyły prowadzenie biało-czerwonych 22:9. Zdeklasowaliśmy rywalki wygrywając 25:13.

Druga partia rozpoczęła się po myśli naszych zawodniczek. Polki szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie 4:2, które utrzymały do pierwszej przerwy technicznej. Po pauzie na zagrywkę wkroczyła Skowrońska i od razu wypunktowała rywalki 11:6. Gra naszych dziewczyn wyglądała naprawdę dobrze. Zdecydowanie poprawiło się przyjęcie zagrywki. Rewelacyjną zmianę zrobiła Asia Wołosz, która często grała środkiem. Agnieszka Kąkolewska i Maja Tokarska miały naprawdę wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Nie mogło się stać inaczej Polki pokonały Bułgarię 25:18, w całym meczu 3:1 i wywalczyły awans z grupy!

Polska – Bułgaria 3:1 (25:22, 18:25, 25:13, 25:18)

Polska: Tokarska (7), Sieczka (9), Kasprzak (4), Radecka (1), Kąkolewska (6), Skowrońska-Dolata (25), Maj (L) oraz Różycka (11), Wołosz (4), Kaczor (4), Konieczna (1), Martałek

Bułgaria: Kitipova (14), Rabadzhieva (14), Ruseva (4), Filipova (13), Nikołova (7), Vasilieva (13), Filipova (L) oraz Neonova, Karakasheva (1) 

  • 1
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0