SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KS, 7 lipca 2013

W półfinale mistrzostw świata w Meksyku Polska przegrała z Chinami 1:3 (30:32, 18:25, 25:21, 22:25). Jutro Polacy w meczu o brązowy medal zagrają z reprezentacją Iranu.

W półfinale mistrzostw świata w Meksyku Polska przegrała z Chinami 1:3 (30:32, 18:25, 25:21, 22:25).

Mecz rozpoczął się od autowej zagrywki Bartosza Bućko. Jednak trzy kolejne akcje należały do naszych młodych siatkarzy 3:1. Niestety nasza przewaga nie trwała długo, bo przez nasze błędy wynik wyrównał się. Na szczęście chwilę później Polacy świetnie zagrali blokiem 7:4. Biało-czerwoni z biegiem seta grali coraz lepiej i powiększali swoje prowadzenie. Do pierwszej przerwy technicznej doprowadził Paweł Gryc 16:10. Gdy było już 19:13 w polskiej drużynie coś się zacięło i nie potrafiliśmy wyprowadzić akcji. Chińczycy zbliżyli się na 19:16. Atak Bućko przerwał dobrą passę rywali. Błędy Aleksandra Śliwki doprowadziły do remisu 21:21. Po zaciętej i emocjonującej końcówce w ostatecznych akcjach lepsi okazali się reprezentanci Chin 30:32.

Po zmianie stron na parkiecie toczyła się wyrównana walka punt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi większej niż dwa oczka. Po kiwce Piotra Badury to Polacy schodzili na pierwszą przepisową pauzę prowadząc 8:7. Jednak po powrocie szczęście sprzyjało Chińczykom i wynik odwrócił się na ich korzyść 9:12. Biało-czerwoni byli bezradni wobec doskonale spisujących się Azjatów. Przegrali 18:25.

Błędy naszych siatkarzy i czerwona kartka spowodowały , że przegrywaliśmy 2:5. Systematycznie Polacy zaczęli odrabiać straty, a po punkcie Krzysztofa Bieńkowskiego doprowadzili do remisu 10:10. Podopieczni trenera Wiesława Czai nieźle spisywali się w bloku 16:14. Właśnie po bloku Bartłomieja Lemańskiego biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 21:17 i o czas poprosił trener rywali. Przy stanie 24:18 Polacy nie potrafili wykorzystać trzech piłek setowych, ale ostatecznie „kropkę nad i” postawił Lemański 25:21.

Niestety w kolejnej partii gra naszych siatkarzy nie wyglądała tak jak w poprzednim secie i szybko zrobiło się 4:8. Polacy dawali z siebie wszystko, z całych sił walczyli o każdą piłkę, zniwelowali w części straty, ale cały czas szczęście bardziej sprzyjało tym po drugiej stronie siatki 14:16. Na zagrywce pojawił się Jan Fornal, a blokiem rywali postraszył Lemański 16:16. Wyrównana gra toczyła się do stanu 20:20, później Chińczycy odskoczyli na dwa oczka 20:22. Niestety nie zdołaliśmy odrobić strat już w tym meczu. Przegraliśmy 22:25 i cały mecz 1:3.

Jutro w spotkaniu o trzecie miejsce zagramy z reprezentacją Iranu.

Polska – Chiny 3:1 (30:32, 18:25, 25:21, 22:25)

Polska: Piotr Badura, Paweł Gryc, Bartosz Bućko, Krzysztof Bieńkowski, Aleksander Śliwka, Rafał Szymura, Kacper Piechocki (libero) oraz Artur Szalpuk, Bartłomiej Lemański, Sebastian Matula, Łukasz Pietrzak, Jan Fornal