SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

2 września 2012

Młodzi siatkarze Belgii wywalczyli brązowe medale w mistrzostwach Europy juniorów. W meczu o 3. miejsce Belgia pokonała Turcję 3:2.

Reprezentacja Belgii zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów. Rewelacja fazy grupowej imprezy rozgrywanej w Gdyni w spotkaniu o 3. miejsce pokonała zespół Turcji 3:2 (26:24, 17:25, 21:25, 25:22, 17:15) .

Ekipę siatkarzy z Flandrii i Walonii prowadzi młody szkoleniowiec Steven Vanmedegael, w Gdyni jego podopieczni prezentowali się znakomicie – wygrali z Rosją 3:0, Serbią 3:0, Polską 3:2 i Finlandią 3:0, ulegając jedynie siatkarzom Włoch 2:3. W sobotę, w półfinale nie dali rady Hiszpanii – 1:3.

Zawodnicy Belgii już przed mistrzostwami w Gdyni uznani zostali za odkrycie młodzieżowych mistrzostw Europy. Jako pierwsza drużyna wywalczyła awans i to w imponującym stylu, przed turniejem w Randers i Gdyni - Belgowie nie przegrali sparingowego spotkania od sześciu miesięcy. Zespół tworzony był, przy dużym wsparciu pracy z młodymi siatkarzami znanego klubu Knack Randstad  Roeselare. To uznana w Europie klubowa marka w męskiej siatkówce, jednak w zespole seniorów występują zawodnicy zagraniczni.

Przygotowania – jak widać – opłaciły się, a tacy siatkarze jak Francois Lecat, Jonas Reynders czy Thomas Rousseaux są na najlepszej drodze, by stać się za kilka lat czołowymi siatkarzami reprezentacji Belgii seniorów. Może coś takiego, jak Belgowie z juniorami stworzyli w Roeselare, wykorzystać na naszym, polskim gruncie. Jedno jest pewne – w tej kategorii wiekowej wypada nawiązać kontakty z kolegami z Belgii. Będzie to tylko z korzyścią dla jednych i drugich.

Dobre słowa należą się także czwartej drużynie mistrzostw Europy juniorów – Turkom. W Randers okazali się lepsi od medalistów poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu – Bułgarów. A to już świadczy o wysokim poziomie. Mlodzież znad Bosforu przegrała nieznacznie, w tie breaku w decydujących o wyniku momentach, popełniła dwa błędy. Zepchnęły one Turków z podium. Polacy w mistrzostwach Europy zajeli 6. miejsce, przegrywając "finał pocieszenia" o 5. pozycję z Rosją 1:3.

Niedziela, 02.03.

O 3. Miejsce

Belgia – Turcja 3:2 (26:24, 17:25, 21:25, 25:22, 17:15)

Belgia: Colson, Lecat, Van de Velde, Reynders, Rousseaux, Thijs, Stuer (L) oraz De Swert, Depovere

Turcja: Gunes, Gungor, Senol, Gokgoz, Yenipazar, Gunes U., Demirciler (L) oraz Gumus, Toy, Sahin

  • 2
  • 1
  • 53
  • 1
  • 5