SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

MareK, fot. Piotr Sumara, 1 września 2012

W sobotę reprezentacja Polski juniorów rozpoczyna walkę o miejsca 5-8. Rywalem biało-czerwonych będą Niemcy. W drugiej parze spotkają się Rosjanie z Bułgarami.

Piątek w finałach Mistrzostw Europy juniorów, rozgrywanych w gdyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej był dniem przerwy. Z duńskiego Randers do Gdyni przyjechały już zespoły Hiszpanii, Turcji, BułgariiNiemiec. Pierwsze dwa zagrają w sobotę o miejsca 1-4, pozostali – o lokaty 5-8. Takie były rozstrzygnięcia grupy II mistrzostw w Randers. Grecy i Duńczycy zakończyli udział w fazie grupowej. W naszym portowym mieście, w grupie I najlepszym okazał się zespół Italii, przed Belgią, Polską i Rosją. Impreza zakończyła się dla Serbów i Finów.

W sobotę o godzinie 13.00 publiczności zaprezentuje się reprezentacja Polski. Siatkarzom trenera Jacka Nawrockiego, po czwartkowej porażce 2:3 z Rosjanami, pozostała walka o miejsca 5-8. Była okazja awansu do grupy najlepszych, nie udało się, teraz trzeba walczyć o jak najwyższą pozycję w klasyfikacji końcowej.

Pierwszymi rywalami biało-czerwonych w „finałach pocieszenia” będzie ekipa Niemiec. Zespół ten w Randers zajął 4 miejsce, wygrał tylko z Grekami (3:2) oraz z Danią (3:1), wyraźnie jednak ulegając drużynom Turcji (0:3), Bułgarii (0:3) i Hiszpanii (1:3). Z pewnością jest to rywal w zasięgu naszego zespołu. Więcej, nasi siatkarze nie powinni mieć z Niemcami problemów.

Jak będzie? Zobaczymy. Zwycięzca tego meczu w niedzielę zagra z lepszym z pary: Rosja – Bułgaria już o 5 miejsce, przegranym pozostanie walka o miejsce siódme. Być może będzie tak, że ponownie zagramy w tej imprezie z Rosjanami. Oni zamknęli nam drogę do grupy najlepszych, będzie zatem okazja do rewanżu.

Jeśli chodzi o rywalizację o medale – wydaje się, że faworytami do wywalczenia złota są Włosi, chłopcy Marco Bonitty nie powinni mieć problemów z pokonaniem zespołu Turcji. Ciekawie zapowiada się druga konfrontacja „medalowa” – Hiszpania – Belgia.       

Program gier w finałach ME juniorów

Sobota, 01.09

O miejsca 5-8
Godz. 13.00: Polska – Niemcy; godz. 15.30: Rosja – Bułgaria

O miejsca 1-4
Godz. 18.00: Włochy – Turcja; godz. 20.30: Belgia - Hiszpania

  • 2
  • 0
  • 50
  • 2
  • 5