SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 17 lipca 2012

Kadra juniorów ma za sobą mecze sparingowe z Finlandią i Włochami. We wtorek rozpoczęło się zgrupowanie w Krośnie, gdzie podopieczni trenera Jacka Nawrockiego zagrają z Rosją.

Rozpoczął się kolejny etap przygotowań do mistrzostw Europy juniorów, które na przełomie sierpnia i września rozegrane zostaną w Polsce i Danii. We wtorek podopieczni trenerów Jacka Nawrockiego i Macieja Zendeła spotkali się w Krośnie.

- Krosno jest miejscem sprawdzonym zarówno przez moich poprzedników jak i zespoły PlusLigi. Od kilku lat rozgrywany jest tutej turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Organizowane były zgrupowania. Z kadrą kadetów był tutaj Maciej Zendeł - powiedział Jacek Nawrocki. W czasie zgrupowania Polska rozegra trzy mecze z Rosją - 26, 27 i 28 lipca.

Polscy juniorzy mają za sobą cykl meczów sparingowych z Finlandią i Włochami. - Spotkania z tymi drużynami odpowiedziały nam na kilka pytan m.in. na kogo możemy liczyć lub nie. Okres selekcji został zakończony. Zawodnicy, których nie będzie z nami w Krośnie trenują według programu indywidualnego. W każdej chwili są gotowi do włączenia się do pracy z kadrą - powiedział trener Nawrocki.

Polscy juniorzy grali w sparingach z silnymi zespołami. Zarówno Finowie jak i Włosi awansowali do mistrzostw Europy. Rosjanie od lat stanowią czołówkę światową w tej kategorii wiekowej. - W meczach z Rosją będziemy robić przymiarki do składu - dodał trener reprezentacji. Podkreślił on, że w kadrze panuje bojowa atmosfera, a zawodnicy pracują bardzo solidnie, chcąc odnieść sukces w kontynentalnym czempionacie.

Trwają przygotowania reprezentacji Polski juniorów do ME. - Okres selekcyjny już się zakończył. W kolejnych sparingach podejmiemy już przymiarki do budowy podstawowego składu, który zagra w mistrzostwach Europy - mówi Jacek Nawrocki.

Kadra Polski na zgrupowanie w Krośnie:
rozgrywający - Marcin Janusz, Nikodem Wolański; atakujący - Bartosz Bednorz, Maciej Muzaj; środkowi - Jan Nowakowski, Bartłomiej Krulicki, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Grzechnik; przyjmujący - Jakub Wachnik; Łukasz Łapszyński; Piotr Orczyk, Michał Kaczyński, Kamil Maruszczyk; libero - Kacper Piechocki, Jakub Woś

  • 1
  • 2
  • 52
  • 0
  • 6