SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

PZPS, 16 lipca 2012

W najbliższy czwartek w stołecznym hotelu Grand Mercure, ul. Krucza 28, godz. 14.00, odbędzie się uroczyste losowanie finałów Mistrzostw Europy Juniorów, które w dniach 24 sierpnia - 2 września odbędą się w Danii i w Polsce.

Dla zespołów seniorów w piłce siatkowej najważniejszą tegoroczną próbą są rozpoczynające się 27 lipca XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Duże i ważne imprezy tego lata także przed zespołami juniorek i juniorów. Obydwie nasze reprezentacje wystąpią w finałowych turniejach mistrzostw Europy, juniorki zagrają w Ankarze (18-26 sierpnia), juniorzy zaś – w dniach 24 sierpnia – 2 września rywalizować będą na boiskach Danii i Polski.

Część eliminacyjna (dwie grupy po 6 drużyn) odbędzie się u wspólnie u naszych bałtyckich sąsiadów (Randers) oraz w Polsce (Gdynia), II faza zaś (ćwierćfinały, półfinały oraz finał) –  w Gdyni. Znamy już finałową dwunastkę, która nad Bałtykiem rywalizować będzie o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu juniorów. Na boiskach Danii i Polski wystąpią zespoły: Danii, Polski (gospodarze turnieju), Rosji, Bułgarii, Serbii, Grecji, Belgii, Hiszpanii, Turcji, Włoch, Niemiec i Finlandii. Trzy ostatnie ekipy kwalifikację uzyskały w miniony weekend.

19 lipca w Warszawie, w Hotelu Grand Mercure, ul. Krucza 28, o godzinie 14.00 odbędzie się uroczyste losowanie finałów Mistrzostw Europy Juniorów z udziałem przedstawicieli Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) oraz organizatorów zawodów - Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) i Duńskiego Związki Piłki Siatkowej (DVF). Na uroczyste losowanie 2012 CEV Junior Volleyball European Championship Men serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów.

  • 1
  • 1
  • 50
  • 0
  • 6