SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ankara, Karolina Szewczyk, 5 maja 2012

W pierwszym półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Polki pokonały reprezentację Niemiec 3:1 (25:22, 16:25, 25:14, 25:17). Jutro biało-czerwone zagrają w finale!

W pierwszym półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Polki pokonały reprezentację Niemiec 3:1 (25:22, 16:25, 25:14, 25:17). Jutro biało-czerwone zagrają w finale!

Tak jak wszyscy zapowiadali mecz od samego początku był bardzo zacięty. Obie drużyny na parkiet weszły bardzo skoncentrowane i zmotywowane. Cały czas toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Do pierwszej przerwy technicznej doprowadził atak niemieckiej środkowej – Christiane Furst 7:8. Po asie serwisowym Grun nasze rywalki prowadziły już dwoma punktami 9:11. W tym momencie podopieczne trenera Świderka zaczęły grać lepiej. Dobrze funkcjonował polski blok, w polu nieźle spisywała się Paulina Maj, a punktowała Katarzyna Skowrońska 15:12. Niemki jednak zdołały szybko zremisować 15:15. Po dobrej zagrywce Maren Brinker znowu prowadził zespół niemiecki i o czas poprosił trener Alojzy Świderek 17:19. Do remisu atakiem z drugiej linii doprowadziła Izabela Żebrowska 20:20. W końcówce rywalki zagrywką postraszyła Izabela Żebrowska, dzięki czemu Polki dobrze ustawiały się w bloku, a odsłonę zakończyła Berenika Okuniewska 25:22.

Drugą partię atakiem z obiegnięcia rozpoczęła Furst. Podobnie jak na początku drugiej odsłony toczyła się walka punkt za punkt i znowu na pierwszą przerwę techniczną prowadząc schodziły Niemki 7:8. Biało-czerwonym po ataku Katarzyny Skowrońskiej i skutecznym bloku Bereniki Okuniewskiej udało się zniwelować straty i wyjść na prowadzenie 10:9. Podopieczne trenera Alojzego Świderka popełniły kilka błędów co wykorzystały Niemki i to one prowadziły trzema oczkami podczas drugiej przerwy technicznej 13:16. Gra przebiegała pod dyktando siatkarek trenera Guidettiego. Bardzo dobrze grały w obronie i skutecznie zdobywały punkt po punkcie 13:20. Na boisku pojawiły się Joanna Kaczor, Joanna Wołosz i Kinga Kasprzak. Polki nie zdołały już nic zdziałać w tym secie, przegrały 16:25.

Polki dobrze rozpoczęły trzeciego seta. Na samym początku wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie. Co prawda Niemki szybko doprowadziły do remisu, ale do pierwszej przerwy technicznej doprowadziła Izabela Żebrowska 8:5. Polki miały bardzo dobrą passę i z biegiem seta coraz bardziej powiększały przewagę 11:5. Na drugiej pauzie było 16:10. Biało-czerwone karty rozdawały do końca odsłony. Dobrą zagrywką popisała się Agnieszka Bednarek-Kasza. Cała drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, Polki wygrały wysoko 25:14.

Od mocnego uderzenie rozpoczęły nasze dziewczyny czwartą odsłonę. Dobra zagrywka Izabeli Żebrowskiej, skuteczna gra w obronie oraz ataki Anny Werblińskiej i Katarzyny Skowrońskiej dały Polkom wysokie prowadzenie 5:0. Zawodniczki doskonale spisywały się również w dalszej części seta, na pierwszą przerwę techniczną schodziły przy stanie 8:1. Niemki przy naszym dobrym bloku oraz świetnej grze w obronie nie mogły skończyć ataku 11:1. Podopieczne trenera Guidettiego zniwelowały trochę straty. Atak Izabeli Żebrowskiej dał drugą przerwę techniczną 16:9. Polki utrzymały prowadzenie do końca 25:17 i jutro zagrają w finale!

Polska – Niemcy 3:1 (25:22, 16:25, 25:14, 25:17)

Polska: Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Skorupa, Anna Werblińska, Izabela Żebrowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Paulina Maj (libero) oraz Joanna Kaczor, Joanna Wołosz, Kinga Kasprzak, Karolina Kosek.

Niemcy: Kathleen Weiss, Angelina Grun, Corina Ssuschke-Voigt, Christiane Furst, Margareta Kożuch, Maren Brinker, Lenka Durr (libero) oraz Mareen Apitz, Heike Beier, Nadja Schaus, Kerstin Tzscherlich (libero), Anne Matthes

  • 0
  • 1
  • 19
  • 0
  • 0