SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, Anna Daniluk, montaż: Dariusz Cieszkowski, 14 kwietnia 2022

MŚ 2022 mężczyzn: Polska głównym współorganizatorem (WIDEO)

Polska będzie głównym współorganizatorem tegorocznych Mistrzostw Świata Mężczyzn. Mecze czempionatu rozegrane zostaną również w Słowenii. Poinformowano o tym na konferencji prasowej w Polskim Komitecie Olimpijskim. Turniej odbędzie się na przełomie siarpnia i września. W Polsce rozegrane zostaną mecze dwóch grup, cztery spotkania 1/8 finału, dwa ćwierćfinały półfinały oraz mecze o medale.

Polska organizowała FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku i zdobyła złoty medal. Czempionat był wrównież wielkim sukcesem organizacyjnym. - Dziękuję wszystkim za podejmowanie szybkich decyzji, dzięki temu wykazaliśmy się przed światową federacją siatkarską. Zostało to docenione - powiedział podczas konferencji Minister Sportu Kamil Bortniczuk.

Polska siatkówka stanie się w 2022 roku  liderem, jeżeli chodzi o organizację imprez. Przypomnijmy, że nasz kraj jest już współorganizatorem mistrzostw świata siatkarek. Turniej rozegrany zostanie od 23 września do 15 października w Holandii i w Polsce.

Przypomnijmy, że pierwotnie MŚ 2022 siatkarzy miały być rozegrane  w Rosji, ale agresja wojskowa tego kraju w Ukrainie spowodowała, że FIVB pod presją poszczególnych krajów, w tym Polski, odebrała Sbornej prawo organizacji czempionatu. Rosja też została wykluczona z międzynarodowych rozgrywek.

  • 49
  • 1
  • 5
  • 2
  • 1