SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 8 kwietnia 2022

Kwalifikacje U19 do ME. Efektowny początek Polek

Reprezentacja Polski siatkarek U19 rozpoczęła kwalifikacje do mistrzostw Europy od pokonania Austrii.

Polska drużyna rywalizuje o prawo gry w finałach mistrzostw Europy w Tiranie. Jest faworytem choćby z tego powodu, że europejskim rankingu zajmuje wysokie trzecie miejsce. Trener Wiesław Popik przed wyjazdem był optymistą, bo - jak stwierdził - rywalizacja w kadrze sprawiła, że młode siatkarki zrobiły postępy. Jego słowa miał zweryfikować pierwszy mecz, w którym Biało-czerwone zmierzyły się z zajmującymi 24. pozycję w rankingu CEV Austriaczkami. 

Mecz był krótki (69 minut), a dominacja Polek bardzo wyraźna. Z jednym wyjątkiem: po pogromie w pierwszym secie faworytki za bardzo się rozluźniły, co wykorzystały Austriaczki. Rywalki prowadziły najpierw niezbyt wysoko, ale w pewnym momencie odskoczyły na pięć punktów (17:12). Z pomocą Polek, które popełniały błędy w ataku, a ich zagrywka była łatwa do przyjęcia. Wtedy trener Popik zrobił podwójną zmianę, wprowadzając Aleksandrę Walczak i Barbarę Latos. Przyniosło to natychmiastowy efekt w postaci odrobienia strat. Wkrótce był remis (20:20) po ataku Latos, a końcówkę Polki wygrały 4:1 i objęły prowadzenie 2:0. W trzeciej partii Walczak i Latos zostały na boisku, a polska reprezentacja dominowała od początku do końca, wygrywając bez kłopotów. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Karolina Staniszewska, która zdobyła 12 punktów atakują z 43-procentową skutecznością.

W sobotę Polska zmierzy się z Albanią, która miała wolne, bo Ukraina nie przyjechała do Tirany. Wygrana zapewni Polsce awans. Finały zostaną rozegrane na przełomie sierpnia i września w Skopju. 

Polska - Austria 3:0 (25:11, 25:21, 25:17)

Statystyki meczu: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=61065&setN=0

  • 3
  • 2
  • 9
  • 0
  • 1