SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 17 marca 2022

Reprezentantka Ukrainy trenuje z Grot Budowlanymi Łódź

Maryna Mozenko niedawno z Prometeyem Dnipro grała w Lidze Mistrzyń. Dziś jest w Polsce, do której uciekła przed wojną, i trenuje z Grot Budowlanymi Łódź.

Prometey to mistrz Ukrainy. W Lidze Mistrzyń klub z Dnipra (dawniej Dniepropietrowsk) rywalizowała w grupe A z Developresem Rzeszów. 15 lutego rozegrał ostatni mecz w Dreźnie (1:3). Po napaści Rosji na Ukrainę właściciel Prometeya podjął decyzję o zawieszeniu działalności klubu. 24-letnia Mozenko uciekając przed wojną trafiła do Łodzi. Schronienie znalazła u Marcina Pigonia, lekarza i kibica siatkówki. - Zapytał, czy mógłbym pomóc, czy Maryna mogłaby z nami trenować. Bez wahania się zgodziłem, bo wszyscy doskonale wiemy, jak wygląda sytuacja na Ukrainie - opowiada Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlanych.

24-letnia Mozenko jest środkową, reprezentantką swojego kraju. Była w kadrze Ukrainy na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy. - Chcemy pomóc Marynie w przygotowaniach do sezonu reprezentacyjnego - deklaruje Chudzik.

- Jestem wdzięczna prezesowi, trenerowi i dziewczynom za wsparcie, zrozumienie i pomoc we wszystkim. Zespół jest bardzo przyjazny, szkolenia odbywają się w świetnej atmosferze. Jeszcze raz dziękuję klubowi - cytuje Marynę Muzenko strona internetowa Grot Budowlanych. 

 

  • 4
  • 0
  • 9
  • 2
  • 0