SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, fot. Marek Żyńczak, 13 lutego 2022

Juniorzy młodsi rozpoczęli walkę o mistrzostwo Polski

Przed rokiem w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski juniorów młodszych, który odbył się w Krakowie, zwycięzyła KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki przed Jastrzębskim Węglem oraz Eneą Energetykiem Poznań. Dwa kolejne miejsca zajęły drużyny stołeczne: UMKS MOS Wola Warszawa i KS Metro Warszawa.

Juniorzy młodsi rozpoczęli już rywalizację o medale w tegorocznej edycji. Na razie odbywa się gra w okręgach. Można zaryzykować stwierdzenie, że czołowe zespoły sprzed roku również w czempionacie 2022 będą nadawać ton rywalizacji.

Mistrzostwa Śląska, w opinii obserwatorów, okręgu bardzo mocnego w siatkówce młodzieżowej, rozegrane zostały w Częstochowie. Zawodnicy jastrzębskiej Akademii Talentów, prowadzeni przez trenera Grzegorza Kosatkę powtórzyli sukces juniorów i zdobyli złote medale. Na drugim stopniu podium stanęli gracze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, a na trzecim VitaSUN MKS Będzin..

- Dwa najlepsze zespoły prezentowały mocny, wyrównany poziom. Kolejne były słabsze - powiedział trener Grzegorz Kosatka. Niestety, kontuzji doznał rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Mikołaj Stęporek i zastąpił Adrian Gromski. Na turnieju Akademię Talentów reprezentowały dwa zespoły. W bezpośrednim spotkaniu, otwierającym finałowy turniej podopieczni Grzegorza Kosatki wygrali 3:0 (25:17, 25:13, 25:22). W dwóch następnych meczach również nie stracili seta.

Gospodarzem mistrzostw Wielkopolski był UKS SMS Joker Piła, a za głównego kandydata do pierwszego miejsca wymieniano Eneę Energetyka Poznań, która po bardzo zaciętym meczu pokonała drugiego dnia turnieju gospodarzy 3:2 (19:25 25:22 18:25 25:19  15:8).

Na Mazowszu w decydującym spotkaniu UMKS MOS Wola Warszawa I pokonał KS Metro Warszawa 3:0 (25:15, 25:10, 25:10). Gra zwycięskiej drużyny robiła, co podkreślali obserwatorzy, duże wrażenie. W kuluarach mówiło się, że trener Konrad Cop "stworzył drużynę z ogromnymi możliwościami." Imponowała wola walki i ambicja jego podopiecznych. Świetnie nie tylko w polu zagrywki radził Stanisław Chaciński, wybrany MVP mazowieckich mistrzostw. Drugi zespół z Woli przegrał z RCS Czarnymi Radom 0:3 (18:25, 23:25, 20:25), którzy zajęli trzecie miejsce.

  • 9
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0