SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, https://www.kedzierzynkozle.pl,, 22 grudnia 2021

Ten sukces zostanie z nami na zawsze

Klubowi Mistrzowie Europy mają swój pomnik. Przypomina on o historycznym triumfie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021. Wyjątkowa rzeźba stanęła dziś (22.12) w Parku Pojednania.

Tym najważniejszym sportowym wydarzeniem 2021 roku żyli praktycznie wszyscy mieszkańcy i kibice siatkówki, a mecz finałowy z pewnością na zawsze pozostanie w ich pamięci. Od dziś te wspaniałe wspomnienia ożywać będą za każdym razem podczas spacerów po "zielonym sercu" Śródmieścia.

Na cokole, oprócz nazwy zespołu, informacji o jego sukcesie oraz herbu miasta i klubu, jest napis "Kędzierzyn-Koźle Europejska Stolica Siatkówki". Natomiast stojąca na nim rzeźba przedstawia siatkarza szykującego do uderzenia piłki. Przypomnijmy, że na początku maja w finale tych rozgrywek kędzierzynianie prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia pokonali w Weronie włoski zespół Itas Trentino 3:1.

Autorem rzeźby jest doskonale znany w Kędzierzynie-Koźlu Michał Misiaszek, twórca figurek osiedlowych koziołków.

  • 7
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0