SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jarosław Bińczyk Fot. FIVB.COM, 17 grudnia 2021

MŚ U21. Florczyk i Lejawa awansowali do 1/16 finału

Reprezentanci Polski Mateusz Florczyk i Filip Lejawa odnieśli w piątek dwa zwycięstwa w rozgrywanych w Phuket mistrzostwach świata U19 w siatkówce plażowej. O ćwierćfinał zmierzą się z para z Chile.

Florczyk i Lejawa w ostatnim meczu w grupie A zmierzyli się z parą gospodarzy Narathon Phichakon - Taovato Poravid, a stawką było drugie miejsce i teoretycznie łatwiejszy rywal w fazie pucharowej (z trzeciego miejsca w swojej grupie). Polski duet zaczął nie najlepiej, przegrywając pierwszego seta z siatkarzami z Tajlandii. W dwóch następnych był już lepszy i odniósł drugie zwycięstwo w turnieju. Przypomnijmy, że wcześniej Florczyk i Lejawa pokonali Australijczyków Howata i Bushby'ego oraz przegrali z Hiszpanami Gutierrezem i Vierą.

Uczniowie spalskiej SMS trafili w drugiej rundzie na parę z Filipin - Jay'a Racka De La Noche i Alexandra Jhona Iray'ę. Reprezentanci Polski spisali się znakomicie, wygrywając wysoko w każdym z setów. W pierwszym pozwolili przeciwnikom zdobyć 11 punktów, a w drugim - o jeden więcej. W kolejnym spotkaniu zmierzą się z Chilijczykami: Noe Araveną i Martinem Iglesiasem, którzy wygrali grupę F i w pierwszej rundzie pucharowej byli rozstawieni. W grupie pokonali Rosjan Martynienkę i Ruchmanowa oraz przegrali z Ukraińcami Bojko i Bubłykiem. Spotkanie, którego stawką jest awans do ćwierćfinału, zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 2:50 polskiego czasu. 

Nie powiodło się Melanii Marcinowskiej i Urszuli Łunio. Polki wyszły z grupy na trzeciej pozycji, jednak w pierwszym spotkaniu kolejnej fazy uległy Rosjankom: Arinie Riaznowej i Elizawiecie Ludkowej 0:2 (22:24, 15:21) i pożegnały się z mistrzostwami.

  • 9
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0