SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 30 listopada 2021

Liga Mistrzów: Bezproblemowa inauguracja Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel rozpoczął zmagania w tegorocznej Lidze Mistrzów. Pierwszym rywalem mistrza Polski był bułgarski Hebar Pazardzhik, którego jastrzębianie pokonali łatwo 3:0 (25:11, 25:16, 25:14).

Jastrzębski Węgiel – Hebar Pazardzhik 3:0 (25:11, 25:16, 25:14)

Rywalizację w Lidze Mistrzów podopieczni Andrei Gardiniego rozpoczęli przed własną publicznością. Mimo problemów zdrowotnych, których w zespole Pomarańczowych nie brakuje, panujący mistrzowie kraju mieli łatwą przeprawę, którą zamknęli w niewiele ponad godzinę.

Pierwszy set spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy przewyższali rywali w każdym elemencie. Pięć punktowych bloków i trzy „oczka” zdobyte bezpośrednio w polu serwisowym zrobiły różnicę, a dwukrotnie wyższa skuteczność w ataku nie pozostawiała złudzeń. Wynik 25:11 mówił sam za siebie.

W drugiej odsłonie przeciwnicy wzięli się do pracy i szukali punktów w zagrywce, sprytnie celując w boczne linie boiska. To niestety na niewiele się zdało, a zgromadzeni na trybunach kibice w dalszym ciągu byli świadkami jednostronnego starcia. Niska, 25-procentowa skuteczność w ataku Bułgarów komplikowała ich sytuację i zupełnie oddawała pole jastrzębianom. W tej partii liderem był Jurii Gladyr, który skończył 4 z 4 ataków i dołożył punktowy blok.

W trzecim secie ofensywa Jastrzębskiego Węgla była najbardziej zrównoważona. Benjamin Toniutti sprytnie rozdzielał piłki i aktywował do gry każdą ze stref, a to przynosiło punkty. Kropkę nad i postawił Jan Hadrava, który obił blok rywali. To właśnie Czech zdobył najwięcej punktów w tym spotkaniu (14). Tuż za nim uplasował się Jurii Gladyr (13).

Kolejne spotkanie Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla rozegrane zostanie we wtorek 14 grudnia przeciwko belgijskiemu Knack Roeselare. W pozostałych grupach rywalizują jeszcze Projekt Warszawa i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Statystyki meczowe: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=46015&setN=0 

  • 7
  • 0
  • 10
  • 1
  • 0