SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Informacja prasowa/Anna Daniluk, 4 listopada 2021

Lekcja WF z Dorotą Świeniewicz

„Lekcja WF z Mistrzem” odwiedza kolejne miasta w Polsce. Tym razem swoją wiedzą z najmłodszymi podzieliła się Dorota Świeniewicz. Spotkania realizowane przez PZPS przy współpracy z PKN ORLEN to niezwykła okazja dla dzieci i młodzieży na poznanie znakomitych postaci ze świata sportu.

Po zakończonych spotkaniach z Aleksandrą Jagieło w Żywcu i Skoczowie, w tym tygodniu zaplanowanych było aż sześć „Lekcji WF z Mistrzem”, które poprowadziła Dorota Świeniewicz. Jedna z nich odbyła się w Witowie-Kolonii. Pozostałe przeprowadzone zostaną w Skierniewicach, Płocku i Warszawie.

To kolejna edycja spotkań w ramach akcji „Lekcja WF z Mistrzem” – wspólnym projekcie PZPS i PKN Orlen. Celem jest szerzenie siatkarskiej wiedzy i inspirowanie młodych pokoleń do aktywności fizycznej. Szkoły zaangażowane w tę inicjatywę otrzymują z rąk sportowca piłki do siatkówki oraz siatkę turniejową, natomiast ich uczniowie mają okazję do zadania ciekawiących ich pytania oraz odbycie wspólnego treningu z zaproszonym gościem.

Lekcja WF z Dorotą Świeniewicz

Dorota Świeniewicz swoje pierwsze kroki na siatkarskim szlaku stawiała w Polonii Świdnicy, z którym po kilku latach awansowała do 1.Ligi. W kolejnych latach wybierała czołowe klubu polskiej ligi, a także najlepsze drużyny włoskiej Serie A i hiszpańskiej Superligi. W swojej kolekcji ma medale i tytuły wszystkich lig, w których występowała. W reprezentacji Polski rozegrała 325 meczów, sięgając po dwa mistrzostwa Europy w 2003 i 2005 roku.

  • 7
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0