SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, 3 listopada 2021

Wysoki lot Sokoła Mogilno

Historia siatkówki w Mogilnie liczy 52 lata. Sekcja istniała w miejscowej Pogoni. - W 1989 roku odłączyliśmy się i działamy już jako MKS Sokół. Przed dwoma laty mieliśmy jubileusz 30-lecia – mówi Agnieszka Laskowska, od pięciu lat prezeska klubu, a w przeszłości siatkarka, która razem z MKS Sokół w 1994 roku awansowała do II ligi.

Były też spadki, ale od kilku lat MKS Sokół Mogilno jest na linii wznoszącej i w poprzednim sezonie awansował do finałowego turnieju II ligi. Kwalifikacji do zaplecza TAURON Ligi nie było, ale jak podkreśla prezes Laskowska "zespół odniósł i tak duży sukces." W tym sezonie bilans zespołu, prowadzonego przez Michała Muszyńskiego, może imponować. W pięciu meczach jego podopieczne nie przegrały jeszcze seta.

Blisko straty seta były w meczu z UKS ZSMS Poznań. Pierwszego wygrały z ogromnym trudem 33:31. W dwóch następnych poszło już łatwiej - do 13 i 17. - Cieszę się, że mojej drużynie taki set trafił się. Zawodniczki przekonały się, że na boisko trzeba wychodzić maksymalnie skoncentrowanym i walczyć od początku do końca. Przeciwnik tylko czeka na potknięcie – mówi 25-letni Michał Muszyński, który do siatkówki halowej trafił z plażowej odmiany naszej dyscypliny i na co dzień gra w II-ligowym zespole Wilki Wilczyn. MKS Sokół prowadzi od trzech lat.

Jak Michał Muszyński radzi sobie z obowiązkami zawodnika i trenera? - Wspierają szefowie obu klubów. Terminarz gry obu zespołów tak możemy ułożyć, że po spotkaniu w Mogilnie jestem w stanie dojechać na mecz w Wilczynie. Pani Prezes Laskowska jest byłą siatkarką i doskonale rozumie sport i sportowców – podkreśla.

Siatkarki z Mogilna są głównie studentkami poznańskich uczelni – AWF-u, Politechniki oraz Uniwersytetu. Mogą studiować i rozwijać się sportowo. O celach do zrealizowania Michał Muszyński mówi niechętnie. - Mamy dopiero początek sezonu. Przed nami jeszcze długa droga. Na sportowy wynik składa się szereg czynników. Przede wszystkim chcemy dużo pracować i grać jak najlepiej. W całej stawce II ligi jest dużo mocnych drużyn. W naszej grupie na pewno czekają nas trudne mecze z młodzieżą z klubów Poznania i Stężycy, które odnosiły sukcesy w kategoriach młodzieżowych. Mocna jest też Gedania i bydgoski Pałac – studzi emocje trener Muszyński.

- Siatkówka w Mogilnie cieszy się dużą popularnością. Mamy dobre warunki do gry i treningu. Mocno wspiera nas miasto z Panem Burmistrzem Leszkiem Duszyńskim, którego nazywamy naszą "dobrą duszą" – powiedziała Agnieszka Laskowska.

W tabelach poszczególnych grup II ligi kobiet prowadzą: MKS Sokół Mogilno (grupa I), LTS Legionovia Legionowo (II), Energa MKS II Kalisz (III) i Silesia Volley Mysłowice (IV).

  • 9
  • 0
  • 13
  • 0
  • 2