SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, 1 października 2021

Stanisław Gościniak o losowaniu MŚ 2022 i starcie PlusLigi

 Nie, nie to nie jest na pewno "grupa śmierci"  tak mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak komentuje wczorajsze losowanie grup przyszłorocznego czempionatu globu, który na przełomie siarpnia i września odbędzie się w Rosji. Polska w Nowosybirsku zagra z USA, Bułgarią i Meksykiem. W pierwszych opiniach eksperci twierdzili, że "trafiliśmy na bardzo mocnych rywali."

 W każdej z sześciu grup są dwie drużyny silne i dwie aspirujące do tego miana. Podobnie jest z naszymi przeciwnikami  uważa Stanisław Gościniak Zresztą w roku poolimpijskim jak zwykle zmieniają się składy, wielu graczy kończy kariery, inni chcą odpocząć od obowiązków reprezentacyjnych. W 2022 roku będzie podobnie.

Stanisław Gościniak podkreśla, że "dla sportowców z USA igrzyska olimpijskie zawsze były bardzo ważne, a siatkarze z tego kraju mocno koncentrowali się na najważniejszym starcie czrerolecia." Jednak w tym roku Amerykanom nie wyszło. Nie wiemy jakie zmiany zajdą w składzie kadry tego kraju powiedział.

Kolejnym rywalem reprezentacji Polski będą Bułgarzy. W tej drużynie zachodzi zmiana pokoleniowa. Obecni kadrowicze na razie nie mogą nawiązać do umiejętności swoich starszych kolegów. Jak będzie w przyszłym roku? Na razie nie wiemy. Bułgaria obecnie jest dużą niewiadomą podkreślił mistrz świata z 1974 roku.

Zdaniem Stanisława Gościniaka "reprezentacja Meksyku będzie jednym ze słabszych uczestników siatkarskiego Mundialu w Rosji." Ten zespół na pewno nie zagrozi najlepszym zakończył.

Mistrza świata bardzo interesuje start sezonu PlusLigi. Zapowiada się ciekawa walka o medale. Nie ma zdecyowanego faworyta. Kilka klubów zebrało fajne składy. Na ocenę umiejętności poszczególnych zespołów trzeba jeszcze poczekać na rozegranie meczów kilku kolejek powiedział.

  • 11
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0