SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, CEV, polsatsport.pl, 24 września 2021

Piotr Nowakowski w "Drużynie marzeń" CEV EuroVolley 2021

Piotr Nowakowski został wybrany przez kibiców do "Drużyny marzeń" zakończonych w niedzielę CEV EuroVolley 2021. Złoty medal zdobyły Włochy, które w finale pokonały w Katowicach Słowenię 3:2. Polska uplasowała się na trzecim miejscu.

Jedynym indywidualnym wyróżnieniem, jakie przyznano tuż po zakończeniu czempionatu, była nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP). Otrzymał ją rozgrywający reprezentacji Włoch Simone Giannelli.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zaproponowała kibicom wybór drużyny turnieju. W głosowaniu fanów na najlepszego rozgrywającego Giannelli (34,5%) niespodziewanie przegrał ze Słoweńcem Gregorem Ropretem (42,6%).

W drużynie marzeń znalazł się polski środkowy Piotr Nowakowski. Z pozostałych naszych reprezentantów najbliżej takiego wyróżnienia był atakujący Bartosz Kurek (31,6%), który jednak wyraźnie przegrał z Holendrem Nimirem Abdel-Azizem (45,3%). Według informacji CEV na "Drużynę marzeń" oddano w sumie 375394 głosy; w zabawie wzięli udział kibice z całego świata.

"Drużyna marzeń" ME 2021 siatkarzy w głosowaniu kibiców:

rozgrywający: Gregor Ropret (Słowenia) – 42,6% głosów
przyjmujący: Daniele Lavia (Włochy) – 40,4%, Alessandro Michieletto (Włochy) – 44,3%
atakujący: Nimir Abdel-Aziz (Holandia) – 45,3%
środkowi: Marko Podrascanin (Serbia) – 41,8%, Piotr Nowakowski (Polska) – 39,4%
libero: Fabio Balaso (Włochy) – 37,6

  • 8
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0