SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara/Justyna Matjas, 8 września 2021

EuroVolley M: Polska – Ukraina 3:0

W przedostatnim meczu grupy A spotkały się reprezentacje Polski i Ukrainy. Biało-Czerwoni pewnie pokonali rywali 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) i awansowali do 1/8 z pierwszego miejsca. 

Polacy nie ukrywali, że chcą wyjechać z Krakowa z kompletem zwycięstw i pierwszym miejscem w grupie. Ukraińcy zrobili swoje i awansowali do kolejnej fazy turnieju, a duża w tym zasługa charyzmatycznego kapitana Olega Płotnickiego, leworęcznego przyjmującego i jednego z liderów naszych rywali. Powstrzymanie jego skutecznych ataków i przyjęcie bardzo trudnych zagrywek miało być kluczowe w tym starciu.

Polska – Ukraina 3:0 (25:15, 25:20, 25:21)

Początek pierwszego seta wydawał się zwiastować wyrównaną grę, ale wraz z kolejnymi akcjami wyraźnie zarysowywała się przewaga Biało-Czerwonych. Polscy siatkarze grali z bardzo wysoką skutecznością w ataku i nie potrzebowali kontr, by zamieniać swoje uderzenia na punkty. Jeśli już popełniali błędy to wyłącznie w polu serwisowym, gdzie oddali przeciwnikom 8 punktów. W zespole Ukrainy z kolei brakowało jakości, a to doskonale odzwierciedlała tablica wyników na której dość szybko widniało 1:0 dla reprezentacji Polski.

W drugim secie obraz gry się nie zmienił. Podopieczni Vitala Heynen w pełni kontrolowali przebieg tej partii, nawet jeśli zaczęli mylić się w ataku. Dobra gra w bloku i kilka punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki wystarczyły do tego by bez problemów pokonać średnio dysponowanych dziś zawodników Ukrainy i sięgnąć po kolejną odsłonę.

W przerwie między setami uhonorowano Filipa Lejawę i Aleksandra Czachorskiego – wicemistrzów Europy w siatkówce plażowej U18, którzy kilka dni temu rywalizowali w Ljubljanie. Po sympatycznej uroczystości wróciliśmy do gry. Po obu drużynach widać było, że są już pewne awansu do 1/8 a to spotkanie jest tylko formalnością. Mimo tego większą koncentrację udało utrzymać się naszym reprezentantom, którzy nie pozwolili rywalom na przedłużenie spotkania o kolejną partię.

Relacje punkt po punkcie i statystyki 

Ukraina: Dmytro Wietskij, Oleh Płotnicki, Maksym Drozd, Jurij Semeniuk, Ilia Kowalow, Witalij Szczytkow, Horden Brova (L), Denis Fomin (L) – Włodimir Ostapienko, Władysław Didenko, Tymofii Polujan, Jan Jereszczenko, Władimir Sydorenko.

Trener: Ugis Krastins

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Damian Wojtaszek (L), Paweł Zatorski (L) – Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal.

Trener: Vital Heynen

  • 10
  • 3
  • 10
  • 2
  • 1