SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Angelika Knopek, foto: Piotr Sumara, 3 września 2021

EuroVolley M: Ukraina - Serbia 0:3

W ostatnim dzisiaj spotkaniu rozgrywanym w krakowskiej TAURON Arenie w ramach grupy A turnieju EuroVolley 2021, na boisku zmierzyły się reprezentacje Serbii oraz Ukrainy, które wczoraj obie odniosły zwycięstwa – aktualni mistrzowie pokonali Belgów, zaś Ukraina po pięciu setach wygrała z Grekami.

Ukraina - Serbia 0:2 (25:27, 24:26, 21:25)

statystyki

Podopieczni trenera Slobodana Kovača na początku narzucili rywalom swoje tempo gry, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (4:1), jednak Ukraińcy równie sprawnie odrobili straty, wyrównując stan rywalizacji (10:10). Bardzo efektownym pojedynczym blokiem popisał się Srećko Lisinac, natomiast Aleksandar Atanasijević dobrze radził sobie na prawym ataku (17:16). W końcówce seta kapitan ukraińskiego zespołu, Oleh Płotnycki, popisał się asem serwisowym (22:22), lecz ostatecznie po skutecznym zagraniu Uroša Kovačevica zwycięstwo w pierwszej partii padło łupem Serbii (27:25).

Drugą partię od wyjścia na prowadzenie rozpoczęli tym razem zawodnicy Ugisa Krastinsa (5:2), lecz Serbowie prędko wrócili na właściwe tory, co zapowiadało kolejny wyrównany set w tym spotkaniu (12:12). Ukraińcy zdawali się stale być o pół kroku przed rywalem, ciągle utrzymując jeden-dwa punkty przewagi (17:16). Świetna seria zagrywek Aleksandara Atanasijevica pomogła siatkarzom z Bałkanów w końcu się przełamać (22:20), jednak losy tego fragmentu gry po raz kolejny musiała rozstrzygnąć walka na przewagi, zakończona wygraną Serbii (26:24).

Początek trzeciego seta był pokazem siły reprezentacji Serbii, która od początku wyszła na pewne prowadzenie (8:3), przez co o pierwszą przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec reprezentacji Ukrainy. W ataku nadal wyróżniał się Atanasijević (do tej pory 15 punktów), którego wspomagał Kovačević, mający na swoim koncie na tamtą chwilę 12 punktów (14:10). Ukraińcy zerwali się do walki niemal w ostatnim momencie (16:16), było to jednak za mało, by wyrwać Serbom zwycięstwo zarówno w tym secie, jak i w całym spotkaniu (25:21).

Serbia: Uroš Kovačević, Nikola Jovović, Pavle Perić, Aleksandar Atanasijević, Marko Podraščanin, Srećko Lisinac, Nikola Peković (L) – Dražen Luburić, Aleksandar Okolić, Marko Ivović

Ukraina: Dmytro Wijetskij, Oleh Płotnycki, Maksym Drozd, Dmytro Teriomenko, Ilija Kowalow, Witalij Szczytkow, Horden Browa (L)  – Jurij Semeniuk, Władysław Didenko, Denis Fomin 

  • 4
  • 0
  • 17
  • 0
  • 1