SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. gov.pl, 27 sierpnia 2021

Mistrzostwa Świata Kobiet 2022 w Polsce otrzymają rządowe wsparcie!

Piotr Gliński – Wicepremier, Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w niedawno udzielonym wywiadzie dla Grzegorza Wojnarowskiego ze Sportowych Faktów/WP.PL poinformował, że nasz rząd zarezerwował w przyszłorocznym budżecie środki niezbędne do pokrycia licencji za nabycie praw do FIVB Mistrzostw Świata Kobiet 2022, które Polska będzie organizować wraz z Holandią.

To kluczowa dla Polskiej Siatkówki decyzja, która pozwoli na wywiązanie się ze zobowiązań wobec Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, a przede wszystkim sprawi, że drużyna narodowa otrzyma ogromną szansę na udział w rywalizacji międzynarodowej najwyższego szczebla, a co za tym idzie na uczynienie kolejnego kroku w sportowym rozwoju.

Informacja Pana Premiera Glińskiego niezmiernie ucieszyła siatkarskie środowisko. Polski Związek Piłki Siatkowej i reprezentacja Polski kobiet skierowali specjalny list do szefa resortu sportu. Oto jego treść:

Pan

Piotr Gliński

Wicepremier

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Szanowny Panie Premierze!

W imieniu siatkarskiej Rodziny pragniemy serdecznie podziękować Panu Premierowi za potwierdzenie decyzji o przyznaniu przez nasz rząd środków na licencję za FIVB Mistrzostwa Świata Kobiet 2022 w wywiadzie dla „Sportowych Faktów” portalu WP.PL z 25 sierpnia 2021 roku.

Dzięki przychylności Pana Premiera i Jego resortu a także wcześniejszych deklaracji oraz działań Pana Premiera Mateusza Morawieckiego będziemy mogli rozpocząć nowy etap w historii polskiej siatkówki – siatkówki żeńskiej, która ma piękne karty w historii polskiego sportu.

Jesteśmy  przekonani, że wyasygnowane środki są inwestycją w sukces: zarówno sportowy naszej reprezentacji, jak i organizacyjny mistrzostw.

To jednocześnie niezmiernie efektywna forma promocji Polski w wymiarze globalnym jako kraju nowoczesnego, otwartego, radosnego i przyjaznego. Dzięki fenomenalnej siatkarskiej publiczności będziemy mogli wspólnie przeżywać wyłącznie pozytywne emocje, wsparte – na co mocno liczymy – znakomitą grą Biało-Czerwonych.

Obecnie nasza  żeńska kadra narodowa uczestniczy w  CEV Mistrzostwach Europy. Nasze Panie awansowały do 1/8 finału i liczymy, że to początek drogi na podium. Dzielna postawa naszych siatkarek w dotychczasowych spotkaniach napawa optymizmem. Drużyna oraz sztab szkoleniowy serdecznie pozdrawiają Panów Premierów i ich współpracowników.

Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować Panu Premierowi za zaangażowanie, za przychylność, za zrozumienie potrzeb polskiego sportu i jego wartości w życiu społecznym.

Będzie nam bardzo miło spotkać się z Panem Premierem po powrocie z CEV Mistrzostw Europy Kobiet 2021, by osobiście podziękować za decyzję. Jednocześnie ponawiamy zaproszenie na CEV Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2021, które również otrzymały rządowe wsparcie.

 

Z poważaniem

Jacek Kasprzyk                                                                     Jacek Nawrocki

Prezes                                                                                    Trener

Polski Związek Piłki Siatkowej                                               Reprezentacja Polski Kobiet

 

Jacek Sęk                                                                              Malwina Smarzek

Wiceprezes, Sekretarz Generalny                                         Kapitan

Polski Związek Piłki Siatkowej                                              Reprezentacja Polski Kobiet

 Treść artykułu w Sportowe Fakty/WP.PL

  • 4
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0