SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

www.ossrb.org, cev, 17 sierpnia 2021

Przed CEV EuroVolley 2021 Kobiet: Serbki cieszą się z grania u siebie

– Na pewno cała nasza ekipa cieszy się, że w mistrzostwach Europy zagra przed własną publicznością. W ostatnich latach odnosimy sukcesy i liczymy, że w tym czempionacie będzie podobnie. Mamy wielu kibiców, którzy cieszą się ze zdobytych przez nas medali. Myślę, że teraz będzie podobnie – mówi serbska środkowa Mina Popović, która znalazła się w reprezentacji kraju powołanej przez trenera Zorana Terzicia na CEV Mistrzostwa Europy Kobiet.

Mina Popović, podobnie jak wielu sportowców, nie lubi prognozować przed ważną imprezą. – Zdecydowanie chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik. Oczywiście sukces zależy od wielu czynników, również od naszej pracy, naszej gry i treningów. Mistrzostwa Europy nie będą łatwe. W finale ostatniego czempionatu zagrałyśmy z Turcją, która ma wiele utalentowanych zawodniczek, które cały czas rozwijają. Dobre siatkarki są w składach Włoch i Polski. Poza tym jak zawsze będą drużyny, które zagrają lepiej niż to na papierze to wygląda – powiedziała Mina Popović. Dodajmy, że trzecie miejsce zajęły Włochy, a czwarte Polska.

Serbia, obok Bułgarii, Chorwacji i Rumunii, będzie jednym ze współgospodarzy kontynentalnego czempionatu. W Belgradzie rozegrane zostaną mecze grupy A, 1/8 finału, 1/4 finału oraz o medale. W tej grupie poza gospodyniami znalazły się Azerbejdżan, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Francja i Rosja. W pierwszym meczu grupy A Serbia zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną 19 sierpnia (początek 17.00).

W porównaniu ze składem na ostatnie igrzyska olimpijskie zabraknie Brankicy Mihajlović oraz Mai Aleksić. W Tokio Serbia zdobyła brązowy medal. Był to najlepszy wynik wśród zespołów europejskich.

Reprezentacji Serbii na mistrzostwa Europy:

rozgrywające: Ognjenović, Mirković
atakujące: Bosković, Bjelica
środkowe: Rasić, M. Popović, Veljković, Kocić
przyjmujące: Busa, Lazović, Blagojević, Milenković, Carić
libero: S. Popović

  • 1
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0