SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, 16 sierpnia 2021

Przed CEV EuroVolley 2021 Mężczyzn: Włochy bez sześciu olimpijczyków z Tokio

W 16-osobowej kadrze Włoch na CEV Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2021 nie ma sześciu graczy, którzy reprezentowali ten kraj w igrzyskach Tokio 2020.

Przyjmujący Osmany Juantorena jeszcze w stolicy Japonii poinformował o zakończeniu reprezentacyjnych startów. Kapitana Ivana Zaytseva nie zobaczymy w najbliższym Eurovolleyu z powodów zdrowotnych. 32-letni atakujący informuje o kłopotach z kolanami. Poza tym w czasie igrzysk poważnie uszkodził palec lewej ręki.

Poza tym w kadrze na ME 2021 nie ma atakującego Luki Vettoriego, środkowego Matteo Piano, przyjmującego Jiri Kovara oraz libero Massimo Colacciego. Na stanowisku trenera męskiej reprezentacji dokonano planowej zmiany - Gianlorenzo Blenginiego zastąpił Ferdinando De Giorgi.

– Po igrzyskach zdecydowałem dać odpocząć niektórym zawodnikom – powiedział były trener reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi. – U nas następuje zmiana pokoleniowa, delikatna, trudna, ale także stymulująca mnie. Zcazynamy układać nową drogę. My musimy utrzymać wysoki poziom, budując formę każdego dnia oraz w każdej grze i ponownie mieć autorytet.

Przypomnijmy, że w 1/4 finału igrzysk Włosi przegrali z Argentyną 2:3.

Zawodnicy, którzy nie grali w igrzyskach, już wcześniej rozpoczęli przygotowania do mistrzostw Europy. Olimpijczycy do kadry dołączą 17 sierpnia. 25 i 26 sierpnia rozegrają sparingi z Belgią. Dzień później De Giorgi poda "14" na czempionat.

CEV Mistrzostwa Europy 2021 rozegrane zostaną od 1 września do 19 września. Mecze turnieju odbędą się w Polsce (Kraków, Gdańsk, Katowice), Czechach, Estonii i Finlandii. Rywale Włoch w fazie grupowej: Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czechy i Czarnogóra.

Kadra Włoch na ME 2021 siatkarzy:
Rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli
Atakujący: Giulio Pinali, Yuri Romano
Środkowi: Gianluca Galassi, Simone Anzani, Lorenzo Cortesia, Fabio Ricci
Przyjmujący: Mattia Bottolo, Oreste Cavuto, Daniele Lavia, Daniele Mazone, Alessandro Michieletto, Francesco Recine
Libero: Fabio Balaso, Filippo Federici

Bilety na CEV Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2021: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka

 

 

Р

  • 3
  • 1
  • 11
  • 0
  • 1