SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jacek Kubiak, fot. M. Benda SIR SAFETY PERUGIA, 11 sierpnia 2021

Poznaliśmy pary półfinałowe XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Jedna z najlepszych drużyn na świecie, triumfator Ligi Mistrzów i dwie czołowe drużyny PlusLigi stworzą siatkarskie święto w Zalasewie. Dziś poznaliśmy wyniki losowania XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się w dniach 25-26 września.

XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to dla mieszkańców Wielkopolski jedyna okazja w roku na podziwianie najlepszych męskich zespołów siatkówki. Od momentu ogłoszenia składu tegorocznej imprezy bilety rozchodzą się w ekspresowym tempie. W serwisie Ticketos.pl zostało ich ostatnie kilkadziesiąt sztuk.  – Będziemy mieli zaszczyt gościć takie wspaniałe drużyny jak: Sir Safety Perugia, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Projekt Warszawa, znany wcześniej jako Verva Warszawa Orlen Paliwa – wymienia Anna Sumelka – organizatorka przedsięwzięcia. – Dziękuję prezesom wymienionych klubów za przyjęcie naszego zaproszenia – dodaje.

Polsko-włoski półfinał

Pierwszy mecz XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia zaplanowano na sobotę 25 września na godzinę 12:30. Zmierzą się w nim Aluron CMC Warta Zawiercie i Sir Safety Perugia. Faworytem tego spotkania są włoscy giganci siatkówki. Leon, Anderson, Gianelli i spółka typowani są do zwycięstwa w całym turnieju. – Będzie to dla nas znakomity test naszej formy przed rozpoczynającym się sezonem – mówi Nikola Grbić, trener zespołu z Półwyspu Apenińskiego. – Zagramy w Polsce dwa trudne mecze z wymagającymi rywalami, a tylko takie spotkania pokazują nad którymi elementami należy pracować, by funkcjonowały perfekcyjnie – dodaje. Znając waleczność Jurajskich Rycerzy goście z Italii nie będą mieć łatwego zadania. Znakomite transfery dokonane przez śląski zespół, sprawiły że notowania klubu znacznie wzrosły. W składzie znajdują się między innymi świeżo upieczeni brązowi medaliści igrzysk olimpijskich – Facundo Conte i Maximiliano Cavana. Jeśli dodać do tego dwukrotnego mistrza świata Dawida Konarskiego czy wielokrotnego reprezentanta Serbii Urosa Kovacevica, to możemy być pewni kapitalnego sportowego widowiska.

Medaliści PlusLigi zagrają o finał  

Drugi półfinał odbędzie się o godzinie 15:30 i zapowiada się równie ciekawie co wcześniejsze – międzynarodowe spotkanie. Zmierzą się z nim wicemistrzowie Polski i zwycięzcy Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i brązowi medaliści PlusLigi – siatkarze ze stolicy, występujący ponownie pod szyldem Projekt Warszawa. Oba zespoły mają w swoich składach kilku reprezentantów Polski, zespół z województwa opolskiego podpisał kontrakty między innymi z: Aleksandrem Śliwką, Łukaszem Kaczmarkiem, Kamilem Semeniukiem czy Norbertem Huberem. W warszawskich barwach na Memoriał przyjadą między innymi: Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski, Bartosz Kwolek czy Andrzej Wrona. W składach obu ekip nie brakuje również znakomitych zawodników zza granicy, jak choćby David Smith, Erik Shoji, Igor Grobelny czy Dusan Petkovic. – Projekt Warszawa zwyciężył w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia – przypomina Piotr Gacek wiceprezes i dyrektor sportowy tego zespołu. – Wracamy do Zalasewa by obronić tytuł, choć patrząc na skład tegorocznej imprezy będzie to prawdziwe wyzwanie – dodaje. W niedzielę zwycięzcy meczów półfinałowych zagrają o pierwsze miejsce w turnieju, pokonani zmierzą się w meczu o brąz. Podobnie jak w sobotę, spotkania te odbędą się o 12:30 i 15:30.

  • 6
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0