SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

PLS, Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 29 lipca 2021

PreZero Grand Prix PLS: kibice podbijają Gdańsk

Przed rokiem turniejami PreZero Grand Prix Polska Liga Siatkówki S.A. odmroziła siatkówkę po kilku miesiącach zawieszenia z powodu pandemii koronawirusa, a teraz, już w zupełnie innych nastrojach, odbywa się druga edycja rozgrywek. Plażowe zmagania siatkarek z TAURON Ligi na stałe już weszły do siatkarskiego kalendarza.

- Rok temu byliśmy w zupełnie innej sytuacji, niż dzisiaj. Po tym, jak wybuch pandemii koronawirusa przerwał i przedwcześnie zakończył sezon wiedzieliśmy, że musimy wrócić najszybciej, jak się da. Szybko zaczęliśmy myśleć o letnich rozgrywkach i finalnie udało się zorganizować trzy cudowne turnieje. Błyskawicznie zapadła decyzja, że wypracujemy formułę, by te rozgrywki kontynuować – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

PreZero Grand Prix PLS to zupełnie nowy pomysł, który Polska Liga Siatkówki w 2020 roku w ekspresowym tempie wprowadziła w życie, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia. Inicjatywa Polskiej Ligi Siatkówki została zauważona na całym świecie, gratulacje przysłał także Ary Graca, prezes Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

W ubiegłym roku najlepsze okazały się żeńska drużyna Pałacu Bydgoszcz i męska Jastrzębskiego Węgla. Gwiazdami turniejów byli późniejsi czołowi zawodnicy w sezonie halowym – Monika Jagła z Pałacu, która przebojem wdarła się do reprezentacji Polski oraz Jakub Popiwczak, jeden z najlepszych zawodników sezonu PlusLigi, zakończonego mistrzowskim tytułem Jastrzębskiego Węgla.

Turniej ma fajną oprawę, mamy możliwość spotkać się z kibicami, a wszystko jest doskonale zorganizowane – mówi Agata Witkowska, libero E.LECLERC MOYA Radomki Radom, a Kamila Witkowska, nowa libero ŁKS Commercecon Łódź dodała: – Muszę się chyba przyzwyczaić, że nasi kibice będą z nami w każdym momencie, naprawdę nie spodziewałam się, że przyjedzie ich aż tylu do Gdańska. To było coś niesamowitego móc się z nimi spotkać.

Warto dodać, że ubiegłoroczna pionierska inicjatywa Polskiej Ligi Siatkówki S.A. przypadła do gustu sponsorom turnieju, którzy niemal w komplecie zdecydowali się kolejny raz wesprzeć letnie turnieje. Tym razem w ramach cyklu PreZero Grand Prix PLS odbędą się dwie imprezy – panie grają do 1 sierpnia w Gdańsku, a panowie w dniach 5-8 sierpnia w Krakowie. Oba turnieje pokaże telewizja Polsat Sport.

Przypomnijmy, że PreZero Grand Prix rozgrywane jest w tym roku systemem brazylijskim, na boisku obowiązują zasady z siatkówki halowej, a drużyny liczą po cztery zawodniczki jednocześnie przebywające na boisku.

Pierwszego dnia zmagań zwycięstwa odniosły ekipy Jokera Świecie, BKS BOSTIK-u Bielsko-Białej, MKS Kalisza i ŁKS Commerceconu Łódź.

Wyniki pierwszego dnia PreZero Grand Prix PLS:

Joker Świecie - UNI Opole 2:1 (23:25, 25:21, 15:12)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:19, 25:18)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Kalisz 1:2 (11:25, 25:19, 16:18)
ŁKS Commercecon Łódź - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 2:1 (25:16, 21:25, 15:8)
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker Świecie 0:2 (29:31, 12:25)
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:0 (25:23, 25:23)  

Wszystko o turnieju: https://www.tauronliga.pl/summerCup.html

Wyniki oraz statystyki: https://www.tauronliga.pl/summerCup/s/games.html

  • 4
  • 0
  • 14
  • 0
  • 2