SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

5 lipca 2021

Potwierdzono harmonogram meczów CEV EuroVolley Men 2021

1 września 2021 r. dwanaście najlepszych europejskich reprezentacji zakwalifikowanych do długo wyczekiwanego CEV EuroVolley Mężczyzn 2021 rozpocznie rywalizację o najważniejsze trofeum Starego Kontynentu. Po szczegółowych dyskusjach ze swoimi partnerami i wszystkimi zainteresowanymi stronami Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła harmonogram meczów dla fazy grupowej turnieju.

Mecze otwarcia EuroVolleya odbędą się w Finlandii (grupa C) oraz Estonii (grupa D), a przeciwnikami gospodarzy będą odpowiednio Macedonia Północna oraz Łotwa. Spotkania rozpoczną się 1 września o 19:00 (czas lokalny).

Aktualni mistrzowie Europy – Serbia oraz brązowi medaliści ostatnich mistrzostw Europy – Polska włączą się do gry drugiego dnia turnieju, w Krakowie, w drugim i trzecim meczu grupy A. Ich przeciwnikami będą reprezentacje Belgii oraz Portugalii. Tego dnia w TAURON Arenie Kraków spotkają się też Grecja z Ukrainą. 

Pierwsze spotkania grupy B odbędą się w trzecim dniu rozgrywek. Wicemistrz poprzedniej edycji ME – Słowenia zmierzy się z gospodarzami – reprezentacją Czech, podczas gdy Włochy zagrają z Białorusią, a Czarnogóra z Bułgarią.

kliknij by powiększyć

Terminarz ME M

Grupy i gospodarze

24 uczestniczące w turnieju drużyny zostały przydzielone do czterech grup, z których po cztery najlepsze zespoły awansują do 1/8 finału.

EV2021 M Pools

Każdy z czterech krajów gospodarzy będzie w pierwszej fazie rozgrywek gościł po jednej grupie, a mecze będą rozgrywane w Krakowie, Ostrawie (Czechy), Tampere (Finlandia) i Tallinie (Estonia).

W kolejnym etapie turnieju polskim miastem-gospodarzem czterech meczów 1/8 finału i dwóch półfinałów będzie Gdańsk, i tyle samo spotkań tej fazy zostanie rozegrane w Ostrawie.

Gospodarzem zaplanowanych na 18 września półfinałów imprezy, podobnie jak mających odbyć się 19 września meczów o brąz i złoto mistrzostw Europy, będą Katowice.

  • 81
  • 3
  • 16
  • 2
  • 3