SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Lotto Plaża Wolności Poznań, 2 lipca 2021

Startują eliminacje MP w siatkówce plażowej

Od piątku do niedzieli nad Jeziorem Rusałka wielkopolscy kibice będą podziwiać najlepszych polskich zawodników, a także sportowców zza granicy. Swój udział w LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021 zapowiedziała również reprezentacji Polski niepełnosprawnych w siatkówce plażowej na stojąco.

Za nami pierwszy weekend z LOTTO Plażą Wolności Poznań 2021. Turnieje otwarte dla wszystkich pokazały jakich emocji możemy spodziewać się między drugim a czwartym lipca. Był to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w eliminacjach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie łącznie 55 zespołów, które rywalizować będą o 24000 złotych oraz cenne punkty rankingowe do klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Turniej na mistrzowskim poziomie

Poznańskie zawody mają rangę trzech gwiazdek, także organizatorzy spodziewali się najwyższego poziomu sportowego. Wśród uczestników jest aż 13 medalistów Mistrzostw Polski, którzy łącznie wywalczyli 51 krążków, w tym aż 13 złotych. Najwyżej sklasyfikowane w turnieju żeńskim są Dorota Strąg i Jagoda Gruszczyńska, ubiegłoroczne triumfatorki LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020, liderki rankingu PZPS. Wśród faworytek wymieniane są też Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska, które w obecnym sezonie dwukrotnie dotarły do ćwierćfinału World Touru w Sofii.

Miejscowi kibice będą ściskać kciuki między innymi za Justynę Kozłowską i Weronikę Antczak. Reprezentantki AZS UAM Poznań zajęły czwarte miejsce na ubiegłorocznym turnieju finałowym Mistrzostw Polski, miały również okazję przetestować boiska w turniejach otwartych, w których zajęły drugie miejsce. – Mamy bardzo dobre wspomnienia z Poznania z początku tego sezonu, kiedy wygrałyśmy Chwiałkę Volley. Zawsze z chęcią tu wracamy ze względu na miejscową gościnność – mówi Kinga Legieta, wicemistrzyni Polski z 2018 roku. – Cele na LOTTO Plażę Wolności Poznań 2021 mamy ambitne. Mam nadzieję, że zakończymy rywalizację na podium – dodaje mistrzyni kraju sprzed 2 lat Aleksandra Gromadowska.

Podwójna rola Piotra Janiaka

W kategorii mężczyzn rywalizacja zapowiada się równie emocjonująco. Turniejową jedynką są triumfator ubiegłorocznej edycji wydarzenia – Jędrzej Brożyniak oraz mistrz Polski z 2011 roku – Piotr Janiak.
Z planami zwycięstwa do Poznania przyjadą też Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski. Reprezentanci Chemeko-System Gwardia Wrocław Beach Volleyball Team wygrali pierwszy turniej cyklu Mistrzostw Polski w Augustowie i z pewnością będą chcieli powtórzyć ten sukces. Spore szanse na medal mają również wielkokrotny reprezentant Polski – Michał Kądzioła i brązowy medalista Mistrzostw Polski z 2019 roku – Marcin Ociepski. – Poznań to mój drugi dom, kilka sezonów spędziłem w barwach AZS UAM. Dlatego bardzo mi zależy żeby pokazać się tutaj z jak najlepszej strony – mówi Piotr Janiak, uczestnik turnieju. – Oprócz walki o pierwsze miejsce, mam jeszcze jedno zadanie do wykonania podczas imprezy – moi podopieczni mają tu ostatnie zgrupowanie przed Pucharem Świata, który odbędzie się pod koniec lipca
w Słowenii –
dodaje trener reprezentacji Polski niepełnosprawnych w siatkówce plażowej na stojąco. Kadrowicze – Bartłomiej Synowiec, Łukasz Zieliński, Michał Wypych oraz Artur Wąsowicz zaprezentują się kibicom podczas niedzielnego turnieju firm i instytucji zaprzyjaźnionych z LOTTO Plażą Wolności Poznań 2021.

Goście zza granicy

Podobnie jak w poprzednim roku w stolicy Wielkopolski zaprezentują się drużyny z Czech. W kategorii żeńskiej wystąpią Anna Šotkovská i Petra Šafránková, wśród mężczyzn zagrają Václav Berčík i Tadeáš Trousil oraz František Pihera i Jan Mrkous. W ubiegłorocznej edycji zespoły z tego kraju pokazały,
że w siatkówkę plażową potrafią grać świetnie. Na liście zgłoszonych zawodników zza granicy znajduje się również Alexandre Figueiredo z Brazylii. Wcześniej w turniejach otwartych wystąpił jego rodak – Daniel Barbosa. Impreza po raz kolejny będzie miała charakter międzynarodowy.  

Mistrzostwa Polski rozpoczną się w piątek o godzinie 9:00 od eliminacji. Turniej główny zaplanowano na sobotę rano. W niedzielę 4 lipca odbędą się mecze finałowe. – Podczas LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021 będziemy świadkami spektakularnego widowiska – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy.  – Dzięki naszym sponsorom i partnerom wstęp na trybuny jest bezpłatny, zachęcam by wypełnić je równie licznie jak ostatnio – dodaje czterokrotny Mistrz Polski.

Partnerem tytularnym projektu jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, partnerem oficjalnym jest Miasto Poznań. Imprezę wspierają również: Veolia, Terlan, Remondis Sanitech, Przystań Med i Polski Związek Piłki Siatkowej. Wydarzenie dofinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Więcej informacji o LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021 dostępnych jest na stronie www.feniksplay.pl.

Poniżej prezentujemy listy startowe zawodników i zawodniczek.

Lista_startowa_Eliminacji_Mistrzostw_Polski_kobiet.pdf

Lista_startowa_Eliminacji_Mistrzostw_Polski_mężczyzn.pdf

  • 5
  • 1
  • 27
  • 0
  • 0