SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Kamil Składowski (plusliga.pl), fot. Piotr Sumara, Justyna Matjas, 23 czerwca 2021

Poznaliśmy skład PlusLigi i TAURON Ligi w sezonie 2021/2022

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła uchwałę, która ustaliła skład PlusLigi oraz TAURON Ligi w sezonie 2021/2022. Z Ligi Mistrzów Świata spadła drużyna z Będzina, beniaminkiem została ekipa LUK Politechniki Lublin, która musi jeszcze dopełnić kilka formalności. Z kolei z TAURON Ligą pożegnała się drużyna Enea PTPS Piła, a w jej miejsce (po dopełnieniu formalności) zagrają mistrzynie pierwszej ligi – UNI Opole.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/2021 ostatnie, 14. miejsce w PlusLidze zajęła drużyna MKS Będzin i zgodnie z Regulaminem Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, utraciła prawo gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – w Lidze Mistrzów Świata. W jej miejsce, po przeprowadzeniu audytu przez renomowaną firmę Deloitte oraz po wizytacji i rozmowach przedstawicieli Rady Nadzorczej, miejsce w PlusLidze sezonu 2021/2022 uzyskał mistrz TAURON 1. Ligi – drużyna LUK Politechniki Lublin. Uchwała w tej sprawie została podjęta warunkowo, gdyż klub musi jeszcze dokończyć kilka spraw formalnych.

– Drużyna z Lublina przeszła całą procedurę sprawdzającą, pozostały już ostatnie formalności do spełnienia, więc bardzo się cieszę, że mamy kolejny bardzo ciekawy ośrodek siatkarski w PlusLidze – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Na wschodzie mamy już trzecie duże miasto z ligową siatkówką, z widokami na ciekawą przyszłość. PlusLiga rośnie w siłę i to nas wszystkich bardzo cieszy.

W sezonie 2021/2022 w TAURON Lidze zadebiutują siatkarki z Opola. – To bardzo mocny region, jeżeli chodzi o siatkówkę – podkreśla prezes Popko. – Mamy tam bowiem wicemistrzów Polski i najlepszą klubową drużynę Europy, jest także Stal Nysa, a teraz w elicie kobieca drużyna. Cieszę się, bo zapowiada się bardzo profesjonalny i ciekawy projekt, który może być istotną częścią TAURON Ligi – dodaje.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz Ligi Mistrzów Świata nowego sezonu odbędzie się 1 października 2021 roku, a ewentualny piąty mecz finału zaplanowano na 14 maja 2022 roku. Z kolei inaugurację TAURON Ligi zaplanowano na 25 września, ostani piąty mecz wielkiego finału przypada na 15 maja 2022 roku.

  • 2
  • 4
  • 28
  • 0
  • 0