SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Anna Daniluk, 14 czerwca 2021

Mysłowice czekają na ORLEN MP w Siatkówce Plażowej 2021

Po raz drugi z rzędu Mysłowice będą pełnić rolę gospodarza ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej 2021. To miejsce na Górnym Śląsku, które ma kapitalną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną w kompleksie Słupna, a przede wszystkim serdeczność gospodarzy tego miejsca.

Dzisiaj w Mysłowicach odbyła się konferencja medialna promująca sierpniowe ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej 2021. Turniej obędzie się w terminie 27-29 sierpnia.

Wojciech Chmiel – Wiceprezydent Miasta Mysłowice: Nasz obiekt powstawał wiele lat i udało mu się osiągnąć jakościowo światowy poziom. Wiele dobrego, a może nawet wszystko, co dobre wokół niego robią ludzie, którzy nim zarządzają czy pracują przy wszystkich imprezach związanych z siatkówką plażową. Ich doświadczenie jest kluczowe, a fakt, że stanowią grono kompetentnych i zgranych osób jest gwarantem sukcesu.

Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Niezwykle rad jestem, że po raz kolejny zawody najwyższej rangi krajowej odbywają się w gościnnych Mysłowicach. Bardzo dziękuję Panom Prezydentom, władzom samorządowym Mysłowic oraz kierownictwu i pracownikom MOSiR w Mysłowicach, za ogromne zaangażowanie i przychylność. Jestem też wdzięczny Śląskiemu WZPS za nieprzerwane lobbowanie i promowanie naszej dyscypliny. Już cieszę się, że pod koniec sierpnia na terenie kompleksu Słupna będziemy gościć najlepsze polskie duety w ramach ORLEN Mistrzostw Polski.

Marcin Weiner – Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Członek Zarządu PZPS: Myślę, że „plażówkę” do Mysłowic przyciąga tradycja, bo nie od dziś i nie od wczoraj siatkówka plażowa jest obecna w naszym mieście. Drugą rzeczą jest obiekt, bo bez niego nie mielibyśmy możliwości rozgrywania zawodów na tak wysokim poziomie. Ostatnim elementem są ludzie, którzy od lat zajmują się tym tematem, mają doświadczenie, umiejętności i chęci, by już tyle czasu działać na rzecz tej cudownej dyscypliny.

Karol Pawlik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach: Mysłowice i siatkówka plażowa są ewenementem naszego regionu, bowiem na Śląsku dominują zupełnie inne dyscypliny sportowe – piłka nożna, żużel, hokej. Jesteśmy zadowoleni, że pomimo takiego skromnego budżetu jakim dysponujemy, udaje nam się ubiegać z sukcesem o duże turnieje. Kibice są zadowoleni, a my chcemy przekonać ich do tego, że stolicą „plażówki” są właśnie Mysłowice.

Sebastian Michalak, Dyrektor ORLEN MP – Mysłowice 2021: To jest nieubłagane, że jeśli wypracowuje się jakość na pewnym poziomie, to przy kolejnych turniejach w żaden sposób nie można jej obniżyć, a co ważniejsze trzeba stale ją podnosić. Mam nadzieję, że naszych tegorocznych planów nie pokrzyżuje nam pandemia i że będziemy mogli rywalizować przy obecności kompletu kibiców.     

  • 3
  • 3
  • 18
  • 0
  • 0