SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Informacja medialna/ JU, 26 kwietnia 2021

TAURON i Giganci Siatkówki wspierają młode talenty

TAURON i Giganci Siatkówki po raz kolejny wspierają wschodzące talenty polskiego sportu. W niedzielę w Sycowie zagościł festiwal TAURON Młodzi Giganci Siatkówki, którego celem jest popularyzacja tej dyscypliny wśród młodzieży.

TAURON i Giganci Siatkówki od lat wspierają rozwój siatkarskiej młodzieży. Impreza „TAURON Młodzi Giganci Siatkówki” wpisuje się w cykl inicjatyw, które mają promować ten sport wśród najmłodszych. W Sycowie obiecujące siatkarki spotkały się już drugi rok z rzędu.

Popularyzacja sportu wśród najmłodszych to w obecnych czasach niezwykle ważne zadanie. Wierzymy, że włączając się w tę inicjatywę, wspieramy wychowanie kolejnego pokolenia gwiazd polskiego sportu – mówi Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia.

W trakcie niedzielnych rozgrywek na parkiecie rywalizowało dziewięć drużyn z rocznika 2006.

Ku zaskoczeniu obserwatorów uznane marki pogodziła ekipa z niewielkiego Radkowa. Smilebus UKS Wieża Radków okazał się lepszy od MKS-u MOS Wrocław i UKS-u Gminy Kobierzyce. MVP turnieju wybrano Nadię Łuszyńską z Radkowa.

Ze wszystkich dotychczasowych turniejów cyklu „TAURON Młodzi Giganci Siatkówki” ten miał najwyższy poziom. Najlepiej świadczy o tym fakt, że mieliśmy najwięcej tie-breaków. Zawodniczki popisywały się efektownymi zagraniami, których nie wstydziłyby się ich koleżanki z wyższych lig – mówi Tomasz Sobolewski, Główny Sędzia zawodów.

Bardzo się cieszę, że te zawody już drugi rok z rzędu zawitały do Sycowa. Po raz trzeci przyjadą do nas w sierpniu. Ta impreza na stałe pisała się już w głównych „Gigantów Siatkówki”. Chcemy to dalej rozwijać – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa. – Kilka dziewczyn faktycznie się wyróżniało. Zaimponowała mi zwłaszcza jedna z siatkarek z Brzegu Dolnego. Z tego co wiem, to jest już w reprezentacji Dolnego Śląska. Jestem pozytywnie zbudowany tym, że w tym wieku można grać tak mocno na siatce. Fajne jest też to, że wygrywać mogą takie gminy jak Radków – dodaje.

Wszystkie zawodniczki dostały upominki od sponsora – grupy TAURON, a także europosła i wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszarda Czarneckiego. Najlepsze siatkarki na swoich pozycjach otrzymały także nagrody rzeczowe oraz statuetki, a pierwsze trzy zespoły puchary ufundowane przez Wojciecha Rozdolskiego, który w Sycowie ogłosił organizację I Memoriału Romana Gulczyńskiego. Turniej rozegrany zostanie w styczniu w Brzegu Dolnym.

Tauron Młodzi Giganci 2021 – Syców

Klasyfikacja końcowa:

 1. Smilebus UKS Wieża Radków
 2. MKS MOS Wrocław
 3. UKS Gminy Miękinia
 4. MKS Rokita Brzeg Dolny
 1. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
 2. # Volley II Wrocław
 3. KS Olimpia Jawor
 4. UKS Dwójka Milicz
 5. MMKS Gaudia Trzebnica

Nagrody indywidualne:

Libero – Zofia Kozubek (MKS MOS Wrocław)

Rozgrywająca – Zuzanna Iwasieczko (UKS Gminy Miękinia)

Środkowa –Samantha Korzyc (Smilebus UKS Wieża Radków)

Atakująca – Emilia Solarewicz (MKS Rokita Brzeg Dolny)

Przyjmująca – Lena Szuba (MKS MOS Wrocław)

MVP turnieju – Nadia Łuszyńska (Smilebus UKS Wieża Radków)

 • 1
 • 1
 • 11
 • 0
 • 0