SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 1 kwietnia 2021

Mateusz Mielnik: w walce o awans za nami dopiero dwie fazy

– W walce o awans do TAURON 1.Ligi za nami dopiero dwie fazy – zasadnicza oraz play off i przed nami kolejne dwie - turniej półfinałowy i ewentualny finałowy. Naprawdę trzeba napocić się i mocno napracowaćeby znaleźć na zapleczu PlusLigi - mówi trener Legii Warszawa, Mateusz Mielnik.

Stołeczna drużyna pewnie wygrała fazę zasadniczą w grupie drugiej II ligi. Niespodziewanie w play offach napotkała mocny opór ze strony Campera Wyszków. W serii do trzech zwycięstw potrzebny był piąty mecz. – Wygraliśmy to spotkanie pewnie 3:0, ale trzecie i czwarte były bardzo ciężkie. Wcale źle w Wyszkowie nie graliśmy, a wręcz powiem, że bardzo dobrze. W czwartym meczu popełniliśmy zaledwie pięć błędów w pięciu setach. Ale przeciwnik był znakomicie dysponowany. O czym zresztą wiedzieliśmy, że we własnej hali prezentuje się świetnie – mówi warszawski szkoleniowiec.

Mateusz Mielnik podkreśla, że "razem z zespołem postawiono cel awansu do TAURON 1.Ligi". – Część zawodników, łącznie ze mną, ma już doświadczenia pierwszoligowe. Chcemy wrócić na zaplecze ekstraklasy. Na razie cieszymy się z awansu do półfinału i niebawem rozpoczniemy przygotowania do walki – powiedział Mateusz Mielnik.

Z sześciu grup II ligi siatkarzy po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału. Z drugiej, obok Legii, zakwalifikował się UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, który w fazie zasadniczej ustąpił warszawskiej drużynie tylko o jeden punkt.

 Zespół z Grodziska mierzy wysoko. Jest tam silny skład z doświadczonymi graczami. Klub jest dobrze zorganizowany, ma ładną halę i odpowiednie zaplecze finansowo. Na pewno w Grodzisku mierzą wysoko. Będzie to jeden z naszych rywali, obok Spały i Wielunia, w półfinale  mówi Mateusz Mielnik.

Półfinałowe turnieje rozegrane zostaną 9-11 kwietnia. Po dwie najlepsze drużyny z trzech grup zakwalifikują się do finałowych zawodów.

  • 3
  • 2
  • 29
  • 0
  • 0